Salzburg
1/3
2/3

Znojemští junioři si zasloužili další vítězství

<em>Znojmo</em> - Do úvodu utkání Orli vstoupili velmi aktivně a ihned se jim podařilo vybojovat čtyřbrankový náskok. Už v páté minutě se trefil Schejbal, který si ke konci první dvacetiminutovky připsal ještě jednu branku. O navýšení vedení se pak ještě postarali Nováček a Cerovečki. Hosté nastoupili do dalších třetin s úmyslem zvrátit stav utkání. Podařilo se jim snížit až v závěrečné části, kdy vsítili celkem dvě branky. Domácí si už ale další vývoj utkání pohlídali, a připisují si tak do tabulky další tři body.

Sobotní utkání na znojemském zimním stadionu začalo zostra a již v patnácté vteřině si Orli vyzkoušeli přesilovou hru. Početní výhoda ještě gól nepřinesla, ale na konci 5. minuty vybojoval puk ve středním pásmu Michael Schejbal a v sólovém úniku zakončil mezi betony brankáře Franka – 1:0. Následně si odešel na trestnou lavici odpykat trest za krosček Nováček, Salzburgu však přesilovka vůbec nesedla. Fuskův pas zpracoval Robert Cerovečki a poslal puk nad lapačku hostujícího gólmana – 2:0. Znojmo nadále jasně vládlo na ledové ploše a drtivou převahu domácích korunoval v 8. minutě Lukáš Nováček - 3:0.

Trenér Salzburgu si vyžádal oddechový čas, aby zastavil rozklad svého týmu. To se mu povedlo jen částečně. Hosté se sice postupně osmělili k několika střeleckým pokusům, ke konci třetiny ale opět udeřili Orli a zásluhou druhého gólu Michaela Schejbala odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek.

V úvodu druhého dějství se do dvou slibných příležitostí probil Nahodil, brankář Frank byl tentokrát úspěšný. Posléze zlikvidoval i střelu Nováčka od modré čáry či Teleszovo zakončení bezprostředně po vyhraném buly. Na druhé straně si musel Novotný poradit s únikem Juliana Großlerchera, jenž si po křídle najel až před znojemského gólmana. V následující pasáži střetnutí si oba výběry zahrály přesilovky. Dalších gólů jsme se nedočkali, za zmínku přesto stojí pěkná kombinace Schejbala a Nahodila, po níž Frank se štěstím své brankoviště uhájil. Před Novotným se prezentoval prudkou ránou od modré čáry Schernthaner.

Po bezbrankové druhé třetině se hned na začátku té třetí opět hojně vylučovalo. V přesilové hře 5 na 3 se prosadil po několika dorážkách Patrick Hagler - 4:1. O třicet vteřin později v početní výhodě 5 na 4 snížil na rozdíl dvou gólů Clemens Ludwig - 4:2. Znojemští hokejisté se nadále nevyvarovali faulů, Salzburg však doplácel na svou střeleckou nemohoucnost a jen stěží ohrozil klec Novotného. Jihomoravané si již další průběh utkání pohlídali a na domácím ledě mohli spolu se svými příznivci oslavovat zisk tří bodů do ligové tabulky.

Radek Haman (Znojmo): Zápas se nám vyvedl. První třetina rozhodla, povedla se nám. Ve druhé třetině jsme postavili všechny hráče, trochu se nám to usadilo v hlavách. Vypadli jsme z tempa a podepsalo se to i na hře. Třetí třetinu trošku ovlivnila vyloučení, která nás ale zároveň paradoxně nahodila zpět do rytmu. Musíme se soustředit na zítřek, to budou důležité body.