Fehérvár
1/3
2/3

K play-off schází krůček

<em>Znojmo</em> - Důležitý krok k postupu do vyřazovací části učinili Orli vítězstvím nad Fehérvárem. V první části si vypracovali dvougólový náskok, který sice soupeř v té druhé dokázal stáhnout, ale poté už patřil zápas jen Znojmu. Komínek ještě v prostřední dvacetiminutovce vrátil vedení zpátky na stranu Orlů a jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. V závěrečné periodě se prosadili postupně Jarůšek, Havlík a Müller a o jasné výhře Jihomoravanů bylo rozhodnuto.

První třetina duelu patřila domácím. Jejich vysoké tempo se maďarský celek snažil vyrovnat, vyráběl ale fauly. Jeden z nich v 8. minutě potrestal od zadního mantinelu pohotový Marek Uram. K jeho trefě ale významně přispěl brankář Fehérváru Adam Munro, od jehož nohy se puk odrazil za brankovou čáru. Už za šest minut hosté za nedovolenou hru pykali znovu, poté co velký závar před brankářem zakončil dorážkou do odkryté branky Kyle Wharton.

Stav 2:0 po první třetině Fehérvár, bojující o uchování naděje na play-off, nabudil. Na trestnou lavici začali putovat také domácí hráči a v 31. minutě poslal Rožníka po jedenácti vteřinách zpět na střídačku kanadský útočník Frank Banham, jehož střela od modré se schovala v klubku těl hráčů a propadla za Landsmana. Už o pět minut později bylo dokonce vyrovnáno. Banham našel od pravého mantinelu před brankou volného Ladislava Sikorcina, a ten bez problémů překonal padajícího brankáře.

Orli ale ještě před přestávkou šli znovu do vedení, když Munroovi připravil deja-vu Tomáš Komínek. Ten, stejně jako Uram, od zadního mantinelu dostal s přispěním teče kanadského brankáře puk za brankovou čáru.

Ve třetí části už na ledě bruslařsky dominovalo Znojmo. Ve vlastním oslabení v 47. minutě ujel Richard Jarůšek, byl faulován a trestné střílení proměnil mezi nohy brankáře. O minutu později vyrazil Munro z branky proti najíždějícímu Adamu Havlíkovi, znojemský útočník se ale ke kotouči dostal dřív, gólmana obhodil a do prázdné branky zakončil.

To bylo na brankářskou jedničku Maďarů příliš, a šanci tak dostala převážně trojka Fehérváru Miklos Rajna. Ani ten s čistým štítem nevydržel. Jeden z mnoha brejků Orlů v závěru proměnil ranou mezi betony Jan Müller. Vítězství posílá Znojmo blíže branám play-off, naopak maďarskému mistru prakticky sebralo reálnou naději na vyřazovací boje.

Martin Stloukal (Znojmo): Fehérvár na nás nastoupil s aktivním stylem, protože v minulých utkáních, které s námi prohrál, byl pasivní. Dvě třetiny to byl vyrovnaný a rychlý hokej, ale ve třetí třetině to soupeř prostě nevydržel a ukázalo se, že na takovou hru neměl kondici. Po první třetině jsme se s kolegou Kučírkem shodli, že hráčům ani nebudeme vyčítat chyby v defenzivě nebo u mantinelu. Věděli jsme, že takové tempo soupeř nevydrží.