1:0, 0:2, 0:0
1/3
2/3

Orli odlétají z Lublaně s lístkem do play-off!

<em>Lublaň, Znojmo</em> - Nedělní těsná výhra v Lublani zajistila Orlům dvě kola před koncem nadstavbové části účast ve vyřazovacích bojích. Hosté sice po dvaceti minutách prohrávali o jednu branku, avšak ve druhém dějství otočili vývoj utkání obránci Lubomír Štach a Martin Pláněk. V závěru podržel svůj tým gólman Ondřej Kacetl, když soupeř nastoupil v šesti bez brankáře.

Orli si mohli v nedělním zápase v Lublani pojistit postup do vyřazovacích bojů, a tak neponechali nic náhodě. V první třetině měli mírnou herní převahu, avšak zbrzďovala je častá vyloučení. Již ve druhé minutě museli po faulech Rožníka a Kulmaly do tří. Domácí se ale nedokázali prosadit, většina střel byla zablokována a se zbytkem puků si poradil brankář Ondřej Kacetl.

Přesilovku Olimpije ve dvanácté minutě však již hosté neubránili. Gólman sice střelu Cvetka od modré vyrazil, ale na dorážku Andreje Hebara byl již krátký – 1:0. Znojmo se snažilo o rychlou odpověď, ovšem bez účinku.

Na začátku druhé třetiny si zahrálo první přesilovky. Ta první ještě gól nepřinesla, ale během té druhé vyzrál na Kuhna, jenž měl zakrytý výhled, Lubomír Štach a bylo vyrovnáno – 1:1. K další větší šanci se dostali domácí. D´Alvise namířil puk z bezprostřední blízkosti do horního růžku branky, ovšem Kacetl včas zasáhl.

Během následující přesilovky Orlů se dostal do úniku jeden ze Slovinců, Štach jej podrazil a bylo nařízeno trestné střílení. Olimpija však této šance nevyužila a soupeř to v pětačtyřicáté minutě potrestal. Martin Pláněk našel skulinku mezi Kuhnem a tyčí a poslal červené dresy do vedení – 1:2.

Ve třetí třetině se hrálo nahoru - dolu. Do dobrých střeleckých pozic se dostali Erman s D´Alvisem, ale český gólman si s kotoučem opět věděl rady. Hosté nevyužili přesilovou hru, ovšem mrzet je to nemuselo, neboť také oni sami ubránili převahu soupeře, když Lublaň nastoupila čtyřicet sekund před sirénou bez brankáře. Na výsledku se již nic nezměnilo a Jihomoravané propluli díky dvěma bodům do čtvrtfinále vyřazovacích bojů.