Po devíti minutách bylo v Innsbrucku rozhodnuto

22.02.2013 | Lukáš Caha

Innsbruck, Znojmo - Přesto, že v pátek v Innsbrucku již o nic nešlo, vkročili Orli do zápasu bleskově. Ve druhé minutě otevřel skóre Martin Podešva, další dva góly přidal v rozmezí tří minut Petr Beránek. Na přelomu druhé a třetí třetiny se prosadili i Peter Pucher a Ondřej Fiala. Domácí to však ještě nevzdali a ve zbývajících minutách snížili na rozdíl tří gólu. Na vítězi to ale již nic nezměnilo.

Q10, pátek 22. 2. 2013, 19:15
Innsbruck
Branky a nahrávky: 47. McGregor (Fox, Manavian), 59. Hörtnagl (Fox) - 2. Podešva (Havlík, Kulmala), 6. Beránek (Bartoš, Lattner), 9. Beránek (Henry, Štach), 37. Pucher (Uram), 45. Fiala (Jarůšek, Wharton). Rozhodčí: Berneker, Kellner - Hofer, Piragic. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 1500. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:5, 2:5.
HC TWK Innsbruck: Machreich (32. Tragust) – Pittl, Insana, Switzer, Manavian, Stern, Pedevilla – Schennach B., Bartlett, Höller – Hörtnagl, Fox, McGregor – Schennach V., Lemieux, Mössmer – Echtler, Steiner.
ORLI ZNOJMO: Kacetl (32. Landsman) – Wharton, Pláněk, Henry, Štach, Sova, Kulmala, Tichý, Bořuta – Strömberg, Fiala, Jarůšek – Lattner, Bartoš, Beránek – Podešva, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Uram.

Do znojemské sestavy se v Innsbrucku po několika týdnech vrátili útočníci Martin Podešva a Jan Šeda, mezi tyče se postavil od prvních minut Ondřej Kacetl.

Úvodní třetina patřila Orlům. Již ve svém prvním střídání se prosadil právě navrátilec Martin Podešva, když z bezprostřední blízkosti zakončoval za záda Machreicha bekhendem – 0:1. Netrvalo to dlouho a hosté zvedali ruce nad hlavu podruhé. Tentokrát zachytil dlouhou Štachovu přihrávku Petr Beránek a střelou do levého rohu rozsvítil červené světlo za brankou – 0:2. Taktéž třetí gól měl na svědomí Petr Beránek. Nyní mu dali domácí hráči příliš prostoru před vlastní brankou a znojemskému útočníkovi nedělalo problémy zakončit pod horní tyčku – 0:3.

Zaskočený Innsbruck se do šancí prakticky nedostával. Za zmínku stojí snad jen Echtlerova dorážka z blízkosti, ale Kacetl stál včas na své místě a změnu stavu nedovolil. V patnácté minutě napřáhl ve středním pásmu Fiala a k překvapení všech trefil tyčku.

Druhou dvacetiminutovku odehráli domácí lépe než tu první, ale přesto Orlům stále nestačili. Fiala s Jarůškem nedokázali využít dobrých pozic před Machreichem, ovšem úspěšnější nebyl ani Höller na druhé straně. V polovině dějství vystřídali oba gólmani. Ondřeje Kacetla nahradil Filip Landsman a mezi domácí tyče se místo Patricka Machreicha postavil Thomas Tragust.

Hrál se podprůměrný hokej. Cílem hostujících hráčů bylo vyhnout se zraněním, a tak utkání nenabídlo ani příliš trestů. V sedmatřicáté minutě vyústila nenápadná souhra slovenského dua ve čtvrtý gól Jihomoravanů. Peter Pucher tečoval Uramovu střelu do vzdálenějšího rohu rakouské klece – 0:4.

Čtyři minuty po úvodním vhazování třetí třetiny se dočkal zaslouženého gólu Ondřej Fiala, když zužitkoval Jarůškovu přihrávku před branku – 0:5. Ale také Innsbruck vzápětí udeřil. Bryan McGregor obdržel puk od Foxe a střelou z první snížil na 1:5.

Následně si zahráli Rakušané dvě navazující přesilovky. Soupeř se však bez větších obtíží ubránil. Ani on nebyl při své výhodě pět minut před koncem úspěšný. Poslední branku zápasu si do statistik zapsal Christoph Hörtnagl, který překvapil Landsmana bekhendem – 2:5.