Graz
1/3
2/3

Orli ztratili dvougólové vedení a prohráli na nájezdy

Po dvě třetiny fanoušci gól neviděli, v té závěrečné se dočkali hned čtyřikrát. Domácí nejprve svému soupeři odkočili o dvě branky, avšak slibný náskok několik sekund před sirénou ztratili a na řadu přišly po prodloužení samostatné nájezdy, v nichž byl Graz úspěšnější.

Již ve druhé minutě utkání si Orli vyzkoušeli přesilovku, díky níž si vytvořili první stálý tlak na bránu Sabourina. Ten si poradil se střelou Podešvy z úhlu, následně také s přihrávkou Procházky, která dostala tečí od brusle nenadálý směr. S příchodem desáté minuty spálili obrovskou šanci domácích Lattner a Jarůšek, kteří z hranice brankoviště zle dotírali na maskovaného muže Grazu. Havlík poté nastřelil pouze boční síť, znojemský gólman pak odolal neposedné střele z kruhu.

Druhou třetinu odstartoval Graz početní výhodou, v níž nejdříve prověřil Ullberga van Ballegooie, poté znojemský gólman ustál i závar před svou klecí. Hosté nevyužili ani kratičkou přesilovku pět na tři. Před polovinou utkání dostali výhodu jednoho muže v poli i domácí. Sabourin měl velké štěstí při bombě Lattnera od modré čáry, která mířila jen těsně vedle brány. Beránkova střílená přihrávka jen o kousek minula nastavenou hůl Berouna, před nímž už zívala odkrytá část klece. Také další kombinace Bartoše a Kilnara volala po gólu.

Orli doslova ostřelovali svatyni Grazu a Sabourin měl i nadále plné ruce práce. Ze stálého tlaku Znojma vzešla další přesilovka, v níž nejvážněji zahrozil obránce Sova střelou od modré čáry a následně Peter Pucher, jenž odražený puk poslal jen podél brankové čáry do rohu kluziště. Na druhé straně se sám u tyčky nedokázal prosadit Kinasewich. Také po prostřední dvacetiminutovce tak odcházely oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Závěrečná část hry už na sebe s gólem nenechala dlouho čekat. Jan Lattner se nejlépe zorientoval před brankovištěm a tečoval puk za záda Sabourina. Navýšit znojemské vedení mohl o chvíli později Fiala, jenž dostal ideální přihrávku před bránu, kde však vynikl gólman soupeře. V čase 12:19 už ale ani Sabourin nestačil na střelu kapitána Jiřího Berouna.

Už to vypadalo na celkem klidný závěr utkání, ale necelé čtyři minuty před sirénou napálil puk mezi betony Ullberga Francis Lemieux, navíc v oslabení Grazu. O vyrovnání se postaral padesát čtyři vteřin před koncem Olivier Latendresse, jenž využil domácí hrubku a poslal puk pod horní tyčku.

Ani v prodloužení se nerozhodlo o držiteli bonusového bodu, a tak se dostaly ke slovu nájezdy. Až v osmé sérii pak prostřelil střídajícího Čecha ve znojemské bráně Olivier Latendresse.

Milan Navrátil (Znojmo): Je to velká škoda. Celý zápas jsme tahali za další konec, byli jsme lepší a vytvořili si spoustu šancí. Škoda, že jsme jich neproměnili víc. Utkání jsme poté ztratili v posledních pěti minutách.

Nestalo se nám to poprvé. Myslím si, že manšaft by měl být psychicky silnější, víc si věřit a takové momenty zvládnout. Nesmí se po inkasovaném gólu položit. Sezóna je dlouhá, budeme na tom pracovat a doufám, že to zvládneme.

Nájezdy jsou loterie. Richardu Ullbergovi to proti prvním dvěma střelcům moc nešlo, tak jsme do branky poslali Kubu Čecha a byl to dobrý tah, dařilo se mu.