Innsbruck
1/3
2/3

Orli utopili Žraloky pěti brankami

Orli do zápasu vstoupili velmi aktivně. Podařilo se jim vybudovat gólový náskok, o který sice dvakrát přišli, ale po třetím gólu už jej jen zvyšovali. Hosté se nechtěli vzdát a zkoušeli hru bez brankáře, avšak Znojmo již nedohnali, a na jihu Moravy prohráli 3:5.

Druhé utkání Orlů během 24 hodin začalo náporem domácích, k němuž pomohly i dvě přesilové hry v krátkém sledu. Obrana hostů však odolala a v osmé minutě měla střídačka Innsbrucku dokonce ruce nad hlavou. Hanschitzova rána však orazítkovala jen břevno, což potvrdilo i zkoumání videa. O dvacet vteřin později bylo pro hosty ještě hůř, poté co se Patrik Novák po pravém křídle vřítil do pásma a střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře.

Vedení Znojma po první třetině bylo zasloužené, nevydrželo však dlouho. Necelou minutu a půl po přestávce našel slovenský útočník ve službách Innsbrucku Lukáš Jurík před brankou Alexandera Höllera, který jemnou tečí překonal Hoviho. O chvíli později Antonín Bořuta ve vlastním oslabení z rychlého brejku vrátil Orlům vedení, ale sílu přesilovek soupeře potvrdil ještě před polovinou utkání Justin Donati, na jehož přesnou trefu k tyči Hovi nedosáhl.

Přesto šli Orli do kabiny po 40 minutách spokojenější. Martin Podešva nejprve šťastným odrazem od brusle bránícího hráče a dvě minuty před koncem Adam Havlík po individuálním průniku po pravém křídle získali Znojmu vedení 4:2.

Aktivně hrající kapitán Jiří Beroun v úvodu třetí třetiny propásl šanci na další zvýšení náskoku, když švihem z mezikruží orazítkoval tyč, a pro domácí následně přišly deset minut před koncem těžké chvíle. Procházka obdržel trest na pět minut a do konce utkání za bodnutí špičkou hole, dlouhé oslabení ale Orli zvládli a své vedení tentokrát udrželi. Co víc, Jan Šeda dvě minuty před koncem do prázdné branky rozhodl o triumfu znojemských barev. Ani kosmetická úprava skóre v podobě druhé trefy Alexandera Höllera už na znojemské radosti nic nezměnila.

Jiří Režnar (Znojmo): Jsme spokojení s výsledkem i hrou týmu, jen musíme více proměňovat šance, které si vytvoříme. Měli jsme dnes o dvacet střel více než soupeř, ale vyhrajeme jen o dva góly. Jinak klobouk dolů před kluky a tím, jak výborně odehráli oslabení. V závěru jsme ustáli pětminutové vyloučení i další trest hned poté za stavu 4:2. Kdyby soupeř dal gól nebo dva, zápas se mohl vyvíjet jinak. Tato herní činnost nám ale funguje.

Daniel Naud (Innsbruck): Chtěli jsme si dávat pozor na vyloučení, jenže pak jsme z úvodních pěti minut sehráli čtyři v oslabení. Myslím si ale, že s kádrem, který máme, jsme do toho dali vše. Dvakrát jsme vyrovnali, bohužel to nestačilo. Znojmo bylo lepší.