Lublaň
1/3
2/3

Orli ukázali zeleným drakům červenou

V první části hry se dvakrát prosadil Bartoš, a pro svůj tým vybojoval vedení, které ve druhé třetině zvýšil svým premiérovým gólem Finsterle. Hostům se podařilo v úvodu závěrečné dvacetiminutovky snížit, Orli znovu odskočili, ale Lublaň se dostala opět na rozdíl dvou gólů. Jistotu vítězství zajistil gólem do prázdné branky Sova.

Znojemští hokejisté dostali od svého soupeře již zkraje utkání pěkný dáreček. Po minutě hry usedli postupně na trestnou lavici dva lublaňští provinilci a luxusní přesilovku Orli využili. Po zásahu Davida Bartoše z hranice brankoviště lovil Kuhn puk ze své sítě poprvé. Na druhé straně se pak Hovi zaskvěl proti střele Zdešara z mezikruží. O chvíli později spálil z podobné pozice svou tutovku útočník Znojma Jan Lattner.

Hosté začali pomalu vyrovnávat obraz hry. Díky početní výhodě v závěru třetiny si dokonce vytvořili stálejší tlak, při němž zle zahrozil především Berry střelou k tyči a posléze i kanadský útočník Ulmer, který minul Hoviho klec. Jako rána z čistého nebe tak přišel v závěru již zmiňované přesilovky rychlý brejk do rozhozené slovinské obrany, který proměnil ve druhý gól opět David Bartoš.

Start prostředního dějství odzvonil domácí bek Thomas nastřeleným břevnem. Po nevyužité početní výhodě na znojemské straně se neposednou jedovkou na lapačku prezentoval Aleš Sova. Podobně prohospodařili svou převahu jednoho muže v poli i lublaňští hokejisté a Hovi se musel činit jen proti dorážce Verliče. Orli získávali s koncem třetiny mírně navrch. Štachovu ránu z první ještě Kuhn vytěsnil, na střelu Lukáše Finsterleho mezi betony již nestačil.

Třetí část hry zastihla v rozjezdu hosty. Ti dokázali snížit po nechytatelné bombě Nicholase Rosse z vrcholu kruhu. Krátce poté domácím řádně zatrnulo po přesném pasu Verliče, jenž vybízel ke skórování Mušiče. Ten však poslal puk jen o pár čísel vedle pravé tyče Hoviho klece. Také před Kuhnem bylo horko, když se před ním sám zjevil Podešva, jenž trefil jen připravený klín gólmana. Po Šedově ráně od mantinelu zase zaúřadovala špička Kuhnova betonu. Až neskutečně posléze promarnil svou šanci Berry, který místo odkryté brány poslal puk jen na beton gólmana.

Chvíli se zdálo, že bude zaděláno na drama. To však nepřipustil Richard Jarůšek, jehož střelu nejdříve hodně vyjetý Kuhn jen vyrazil před sebe, odkud již znojemský útočník napálil puk do prázdné svatyně. Přestože Lublaň v následujících závěrečných šesti minutách dál dotírala na domácí svatyni, Hovi již inkasoval jen jednou z hole nejproduktivnějšího hráče Slovinců Jeffa Ulmera.

V závěrečné power-play pak trefil z vlastního obranného pásma osiřelou klec hostů Aleš Sova.

Milan Navrátil (Znojmo): Možná to bylo trochu upracované vítězství, ale každý zápas je jiný a nebylo radno Lublaň podceňovat. Jsme rádi za dva body, 5:2 je dobrý výsledek. Hráli jsme velmi dobře do obrany a zvládli i závěr zápasu. Musím to zaklepat, ale zdá se mi, že s tímto už problém nemáme. Pomohl nám samozřejmě i gól na 3:0 těsně před přestávkou.

Na oslabení máme určené dvě čtveřice hráčů, takových dříčů, kteří jsou schopni to zvládnout. David Bartoš je jedním z nich a dnes se dokonce dokázal prosadit. Zvládají to výborně, máme velmi dobré statistiky.

Bojan Zajc (Lublaň): Vůbec jsme nehráli dobře. Náš předvedený výkon se nám nelíbil. Pořádně jsme hráli jen pár minut v poslední třetině, a to na tak těžkého a bruslivého soupeře, jakým Znojmo bezesporu je, nestačí.