Znojmo ukořistilo ve Villachu cenný bod

06.10.2013 | Lukáš Caha

Znojemští hokejisté museli v neděli ve Villachu čelit velké porci vyloučení. Dva ze čtyř gólů dostali právě v oslabení, přesto se družině trenéra Jiřího Režnara podařilo získat bod za prohru po samostatných nájezdech.

8.kolo, neděle 6. 10. 2013, 17:30
Villach
po samostatných nájezdech
Třetiny: 2:2, 1:1, 0:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 7. Fraser (Petrik, McBride), 13. Ryan (Unterluggauer, Jarrett), 26. McBride (Pretnar, Nageler), rozh. sam. nájezd Ryan – 6. Procházka, 19. Lattner, 34. Horák (Pavlikovský, Podešva). Rozhodčí: Sporer, Trilar – Hofstätter, Rakovič. Vyloučení: 3:10, navíc Podešva (ZNO) 10 minut OT + DKU. Využití: 2:1. Diváci: 3 073. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
EC Panaceo VSV: Lamoureux – Bacher, Brunner, Unterluggauer, Jarrett, Altmann, Pretnar, Steiner – Platzer, Göhringer, Nageler – Peintner, Ryan, Hughes – Fraser, McBride, Petrik – Rauchenwald.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Horák, Pavlikovský, Thomas, Štach, Sova, Bořuta, Magovac, Müller – Lattner, Pucher, Jarůšek – Podešva, Bartoš, Havlík – Kilnar, Šeda – Procházka, Fiala, Finsterle.

První minuty zápasu nabídly opatrný hokej. Ani jeden z týmů nechtěl chybovat. V šesté minutě se však v útočném pásmu osamostatnil Milan Procházka a z ideální pozice otevřel účet utkání. Netrvalo to ani minutu a z přečíslení se prosadil Curtis Fraser. Villach vstřelený gól nakopl, ještě více aktivní však byl ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Tu ze třinácté minuty využil Derek Ryan, když vymetl z blízkosti pavučiny za Hovim.

Patnáctá minuta přinesla menší výměnu názorů mezi Havlíkem a McBridem. Znojemský útočník vyfasoval o dvě minuty delší trest. To však hosty neoslabilo, chvíli po návratu pátého hráče na led vyslal dělovku Jan Lattner a bylo vyrovnáno.

Na začátku druhé dvacetiminutovky zastavil Hovi sólovou akci Peintnera. V šestadvacáté minutě však nedosáhl na dorážku Brocka McBrida. Ve dvaatřicáté minutě si Znojmo zahrálo dlouhou přesilovku pět na tři. Zodpovědnost na sebe vzal Oldřich Horák a necelých sedm minut před druhou sirénou znovu smazal jednogólové manko.

Villach si ve zbytku třetiny zahrál ještě tři přesilovky. Ani jednu z nich však nevyužil. Úspěšnější nebyl ani ve třetím dějství. Jednu z větších šancí spálil opět Peintner, který se zjevil osamocený před Hovim. Hosté spíše vyčkávali na protiútoky, ale těch se jim příliš nedostávalo.

Naopak v pětiminutovém prodloužení měli převahu. Přesto na Lamoureuxe nevyzráli a zápas musela rozhodnout trestná střílení. Již v první sérii se prosadil Derek Ryan. Za Znojmo nedali Šeda, Pavlikovský ani Jarůšek, a Ryanova branka se tak stala vítěznou.