Orli Znojmo Orli Znojmo
11. kolo
EBEL - so 12. 10. 2013
Dornbirn
3:4
0:0, 2:2, 1:2
Znojmo

Výhru v Dornbirnu trefil v závěru Pucher

Orli se z tripu na západ Rakouska vracejí s plným bodovým ziskem. V samotném závěru pro sebe rozhodli dramatický zápas v Dornbirnu, v němž domácí třikrát dokázali srovnat znojemské vedení. O rozhodující trefu se postaral Peter Pucher.

Ke svému prvnímu letošnímu zápasu nastoupil v brance Orlů Filip Landsman. Ohánět se musel hned v úvodu, kdy zastavil pokusy domácích útočníků Jarretta i Brookse. Hrál se hokej ve vysokém tempu , a tak se nenudil ani Adam Dennis ve druhém brankovišti. Na italského reprezentanta si nepřišli postupně Podešva, Havlík ani Beránek, a tak úvodní vyrovnaná pasáž skončila bez branek.

Po přestávce už diváci v hale viděli také góly. Jako první se prosadilo Znojmo, poté co se střelec posledních zápasů Jan Lattner zblízka trefil přesně pod břevno. Dornbirn odpověděl o dvě minuty později, kdy Brooks našel zpoza branky Chrise D´Alvise a ten z první trefil přesně.

Orli byli v těchto fázích zápasu střelecky aktivnější, naráželi ale na dobře chytajícího Dennise. Překonat jej dokázal až v 35. minutě střelou do horního růžku Ondřej Fiala, jenže za 31 vteřin bylo podruhé vyrovnáno. To nejproduktivnější hráč loňské EBEL Luciano Aquino připravil skvělou pozici Brettu Sonnemu, který nezaváhal.

Ve třetí třetině pokračoval rychlý a vyrovnaný hokej. Domácí táhla především první formace s Aquinem, Minkem a Sonnem, znojemskou zbraní byla vyrovnanost jednotlivých formací. Šest minut před koncem byl vyloučen domácí D´Alvise a za pouhých šest vteřin byla přesilovka zužitkována. Tečí Pavlikovského rány si připsal první gól v letošní sezóně Peter Pucher, přestože rozhodčí v oficiálním zápise připsali trefu obránci Magovacovi.

Jenže nepříjemné deja-vu připravil už za 25 vteřin Luciano Aquino dorážkou za Landsmanova záda a třetím vyrovnáním večera. Když už se zdálo, že Orlům není souzeno vyhrát a zápas dospěje do prodloužení, dostal puk za brankovou čáru Peter Pucher. Rozhodčí celou situaci kontrolovali u videa, nakonec branku slovenského centra uznali a spolu s ní i znojemské vítězství. To už v posledních 70 vteřinách nezvrátila ani přesilovka domácích a následná hra bez brankáře.

Znojmo tak bodovalo posedmé za sebou a díky vítězství se posunulo na druhou příčku tabulky.


Autor: Lukáš Peroutka

Jiří Režnar: Kluci našli sebedůvěru

Dvě vybojovaná vítězství o gól, posun do horních pater tabulky a forma, kterou momentálně Orlům závidí celá EBEL. Znojemský trenér Jiří Režnar se svými svěřenci udělal za uplynulý měsíc velký kus práce. "Hrát zápas v Dornbirnu před měsícem, troufám si říct, že ho prohrajeme," říká Režnar.

Jak s odstupem pár dnů hodnotíte třídenní trip na západ Rakouska?
Je vidět, že kluci se postupně dávají dohromady nejen jako hokejisté, ale i jako parta 25 lidí. Přijeli jsme do Innsbrucku už ve čtvrtek v podvečer, protáhli se a odpočinuli si. Překvapení nás čekalo až druhý den ráno, protože přes noc napadlo 25 centimetrů sněhu.

Vyrovnanost Orlů

Foto

Z 23 hráčů Znojma, kteří letos zasáhli do zápasů EBEL, po 11 zápasech nebodovali jen dva (Kilnar, Müller). Alespoň jeden gól už vstřelilo 17 hráčů.

» Kompletní statistiky zde

Výsledkově jste oba zápasy zvládli na výbornou...
Je skvělé, že jsme získali čtyři body, i to, že se nám to povedlo s oběma brankáři. V pátek chytal Sasu, byli jsme s ním i s Filipem domluvení, že v sobotu nezávisle na výsledku dostane šanci právě Filip.

Dostane Filip Landsman šanci i v dalších zápasech?
Čeká nás teď zase série zápasů v krátkém sledu, takže určitě nějaké zápasy odchytá. Musíme si na to ještě sednout s oběma gólmany i trenérem brankářů a určit, které přesně to budou.

Obě vítězství byla těsná s dramatickými závěry zápasů. V Dornbirnu padlo rozhodnutí v posledních dvou minutách. Konce utkání přitom týmu předtím nešly, kde nastala změna?
Vrátil bych se na začátek sezóny, kdy nám právě závěry utkání nešly. V Dornbirnu jsme inkasovali pár vteřin po gólu v přesilovce vyrovnání na 3:3. Troufám si říct, že být to přes měsícem, ten zápas prohrajeme. Kluci ale našli sebedůvěru, věří sami v sebe a to je paráda.

Tým je extrémně vyrovnaný, co se produktivity týká. Jak velkou výhodou je, že se dokáží prosadit téměř všichni hráči?
Trenéři ostatních mužstev si o nás předávají informace, připravují se na nás. Je skvělé, že máme čtyři formace, kde jsou tvořiví hráči i hráči schopní dát gól. Takhle si soupeři nemají koho hlídat. Náš čtvrtý útok je teď Fiala, Procházka, Finsterle a dávají gól každý zápas, protože čtvrtou formaci soupeře prostě přehrají.

Jaký je zdravotní stav zraněných hráčů?
Zdeněk Blatný už trénuje s týmem a měl by v pátek nastoupit. Jirkovi Berounovi se bohužel obnovilo zranění ramene a uvidíme, jak to bude vypadat. Richard Jarůšek nedohrál zápas v Innsbrucku, v pondělí byl na neurologii a je to menší otřes mozku. Koncem týdne by se snad mohl dostat zpátky na led.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 0 2 2 2 0
Antonín Bořuta 0 0 0 -2 0
Ondřej Fiala 1 0 1 0 12
Lukáš Finsterle 0 1 1 0 0
Adam Havlík 0 0 0 -2 0
Oldřich Horák 0 2 2 2 5
Aleš Kilnar 0 0 0 -2 0
Jan Lattner 1 0 1 2 0
Aleksandar Magovac 0 0 0 0 0
Jan Müller 0 0 0 0 0
Richard Pavlikovský 0 2 2 2 0
Martin Podešva 0 0 0 0 0
Milan Procházka 0 1 1 0 0
Peter Pucher 2 0 2 2 0
Aleš Sova 0 0 0 -2 0
Jan Šeda 0 0 0 -2 0
Lubomír Štach 0 0 0 0 0
Andrew Thomas 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Landsman 60 25 3 22 88,00 0 0

Fotogalerie

Související články