Salzburg
1/3
2/3

Znojmo dotáhlo dvoubrankové manko, nakonec bralo bod

Po dramatickém vývoji utkání domácí nakonec podlehli Salzburgu v prodloužení. V úvodu utkání Orli zaspali a nechali si vstřelit dvě branky. Poté to bylo jako na houpačce, oba gólmani se střídali ve vytahování kotouče z brány. Jan Lattner nakonec vybojoval pro svůj tým alespoň jeden bod.

V úvodních minutách duelu byli o poznání aktivnější hosté, kteří si svým rychlým nástupem brzy vytvořili tlak. Orli se museli dokonce bránit v oslabení a znojemští hráči chvílemi nevěděli, kde jim hlava stojí. Domácí postupně otupili atak Salzburgu a dostávali se do hry. V obrovské šanci se objevil útočník Procházka, jehož však bravurně vychytal Gračnar. V další početní výhodě už ale Býci nezaváhali a pár vteřin po jejím startu propálil Hoviho od modré čáry Brian Fahey. O chvíli později vytáhl znojemský brankář hezký zákrok lapačkou proti teči Bruckera z hranice brankoviště.

Závěr třetiny znamenal pro Orly zajímavou příležitost v podobě početní výhody. Tu však domácí v gól nepřetavili, i když zvláště Fialova teč nahození od modré čáry po zapadnutí do brány přímo volala. Ještě větší příležitost promarnil Beránek, jenž sám před bránou nedokázal přesně zamířit. Studená sprcha na Znojmo dopadla půl minuty před první sirénou, kdy se po Hoviho zaváhání dostal ke snadnému skórování Manuel Latusa.

Do prostřední dvacetiminutovky vlétli znojemští hokejisté s jasným cílem – překonat salzburgskou obranu. To se jim povedlo již v čase 22:11, kdy se od Jana Šedy odrazil vyražený puk za záda Gračnara. Vzápětí zadák Thomas nastřelil jen rameno gólmana. Nadále se hrál hokej nahoru-dolů a zajímavé momenty byly k vidění na obou stranách: Hovi musel pohotově zakročit proti bekhendovému pokusu Mecklera, Gračnar zachytil na hrudi střelu Šedy, který se objevil sám před bránou.

V další početní výhodě se šikovně zorientoval Blatný a jeho rána z otočky nadělala brankáři starosti. Gól měli na svých holích i Štach s Fialou, kterým se však nepovedlo dorazit poskakující puk za zmateného Gračnara. Mezi 37. a 39. minutou pak Orli s grácií ustáli i oslabení v poměru tři na pět.

Začátek třetího dějství přinesl hned několik branek. Nejprve nastřelil puk do horního růžku Hoviho svatyně Dave Meckler. Odpověď dokázali znojemští hráči najít bleskově - Adam Havlík tvrdou ránou poslal puk k tyčce. Ani to však střelcům obou týmů nestačilo a o pár vteřin později znovu vrátil Salzburgu dvougólové vedení Douglas Lynch, který z hranice brankoviště namířil kotouč bez obtíží do odkryté části klece.

Snajpři se na chvíli odmlčeli a znovu o sobě dali vědět až s příchodem 53. minuty, kdy kotouč zametl do brány Zdeněk Blatný. A mohlo být pro domácí ještě veseleji...luxusní početní výhodu pět na tři Orli nevyužili, i když například po střele Pavlikovského puk lehce olízl vnější část tyčky. Paradoxně až v následném oslabení proměnil svůj průnik do vracející se salzburgské obrany střelou pod břevno Jan Lattner. V dobíhající početní nevýhodě ještě Hovi několikrát podržel svůj tým, který si díky strhujícímu závěru vynutil prodloužení.

V nastaveném čase byli od prvních vteřin důraznější hosté a odražený puk nasměroval za záda Hoviho Joe Motzko, jenž tak rozhodl o bodu navíc pro Salzburg.

Jiří Režnar (Znojmo): Věděli jsme, že Salzburg je silný tým a čeká nás rychlý hokej. V prvních pěti střídáních vyvinuli ohromný tlak. My jsme ho ustáli, ale inkasovali jsme vždy hloupé góly. Klobouk dolů před hráči, kteří ve třetí třetině ještě za stavu 2:4 věřili, že to dokážeme stáhnout. Ukázali jsme, že jsme tým a srovnali to. Škoda toho prodloužení, kdy zůstali tři hráči na modré čáře a soupeř toho využil. Co se týče zraněných hráčů, tak si myslím, že se všichni vrátí až po reprezentační přestávce.