Lublaň
1/3
2/3

O výhře nad Lublaní rozhodla druhá třetina

Orli vstupovali do druhé třetiny s jednobrankovým mankem, avšak postupně se prosadili Kolarz, Beránek, Blatný a skóre se rázem otočilo. I přes drama v závěru si domácí dva body již uhlídali a po dvou prohrách v řadě opět plně bodovali.

S Filipem Landsmanem v brance vstoupili Orli do zápasu aktivněji než jejich slovinský soupeř a zasypávali brankáře Alese Silu – taktéž dvojku svého týmu – střelami ze všech pozic. První větší šanci měl v 8. minutě v přečíslení dvou na jednoho Procházka, ranou mezi betony ale neuspěl. Znojemský tlak v úvodní třetině byl trvalý, jenže postrádal efektivitu v zakončení. Po 16 odehraných minutách propásl šanci na otevření skóre Blatný, jenž bekhendem minul odkrytou branku za ležícím gólmanem. A tak udeřilo na druhé straně. Dvě vteřiny před sirénou se Judd Blackwater trefil v přečíslení mezi Landsmanovy betony a otevřel skóre.

Naštěstí pro Orly nepříznivé skóre netrvalo dlouho. Hned po přestávce pálil od modré čáry bez přípravy obránce Michael Kolarz a svým prvním gólem za Znojmo vyrovnal. To domácím nestačilo a dál se hnali za úspěchem. Ve 24. minutě nejprve Blatný dotlačil puk do branky, ale rozhodčí branku pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznali. O minutu později už ale měli příznivci Znojma ruce nad hlavou, poté co Berounovu dobrou přihrávku proměnil v první gól sezóny Petr Beránek.

Poměr střel 21:5 ve druhé třetině jasně dokumentoval domácí převahu na ledě. O třetí gól v Silově síti se postarala dvojice Finsterle – Blatný. Prvně jmenovaný vypíchl puk rozehrávajícímu obránci a Zdeněk Blatný se bez přípravy trefil nad lapačku.

Dvougólové vedení dalo Orlům klid na hokejky, ve třetí třetině možná paradoxně až příliš velký. Varování ve 45. minutě, kdy Verliče v samostatném úniku v oslabení vychytal Landsman, si Znojmo příliš k srdci nevzalo. Sedm minut před koncem inkasovalo právě od Mihy Verliče tečované snížení na 2:3 a před Landsmanem bylo najednou horko.

O to víc, že čtyři minuty před koncem byl vyloučen Sova, a začaly se dít věci. Proti Ulmerovi na hranici brankoviště se český brankář stihl přesunout, o minutu později si poradil i s velkou šancí obránce Ermana. Hosté se ještě pokusili odvolat brankáře, ale Znojmo už poslední minutu zvládlo. Co víc, po buly před Landsmanem přesprintoval ledovou plochu Havlík a jeho střílenou přihrávku doklepl do prázdné branky jako pojistku vítězství Jan Lattner.

Jiří Režnar (Znojmo): Věděli jsme, že to nebude lehké utkání, že se budeme trápit a nakonec to byla pravda. Když se podíváte na výsledky Lublaně, tak většinou prohraje jen rozdílem jednoho, dvou gólů. Dva body jsou doma, za to jsme rádi.