Orli Znojmo Orli Znojmo
21. kolo
EBEL - pá 15. 11. 2013 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
4:0
0:0, 2:0, 2:0
Vídeň

Před nejvyšší návštěvou sezóny nepovolili Orli Vídni jediný gól

V úvodní části branka nepadla, ve druhé a třetí se diváci dočkali shodně dvou gólů, k radosti většiny publika padly všechny do branky Vídně. Znojmo tak před zatím největší návštěvou sezóny poprvé na svém ledě porazilo mužstvo z hlavního města Rakouska.

Znojemští hokejisté se před parádně zaplněnými a hlučnými ochozy chopili v úvodu utkání iniciativy a hned v první minutě prověřil Zabu ostrou ránou z kruhu zadák Štach. Orli byli i nadále aktivní a vídeňský maskovaný muž se musel ve svém brankovišti pořádně ohánět. Na druhé straně kluziště se blýskl i Hovi, když zkrotil puk na své hrudi po zásahu Veidemana.

Domácí si aktivitou vynutili i přesilovou hru, v níž několikrát zle zahrozili. Nejblíže gólu byl útočník Fiala, který dokonce orazítkoval tyčku. Následná početní výhoda hostů už zdaleka tak nebezpečná nebyla. Ke konci třetiny se tresty začaly hromadit a Vídeň neúspěšně sehrála celé dvě minuty v převaze dvou mužů v poli.

Také zahajovací chvíle prostředního dějství byly v režii domácích. Ti si vytvořili souvislejší nápor i díky dvěma přesilovkám, v nichž zejména Šeda spálil dvě obrovské příležitosti, puk však zamířil jen do ramene gólmana, posléze napálil boční síť. Ve vlastním oslabení se pak do samostatného úniku probil Ferland, proti kterému vytáhl Hovi zákrok betonem.

Na první gól jsme si museli počkat až do 32. minuty. Krátce po polovině zápasu si našel puk před brankovištěm Petr Beránek a z otočky poslal puk pod horní tyčku. Orli se i nadále tlačili do útoku a jejich převahu nenabouralo ani oslabení, v němž ujel vídeňské obraně Jan Lattner a namířil kotouč přesně do růžku, nad lapačku bezmocného Zaby. Ihned po návratu z trestné lavice mohl navýšit vedení Znojma Milan Procházka, toho však v samostatném úniku vychytal gólman.

Předpokládaný tlak Vídně ve třetím dějství dostal tvrdý direkt již po dvou minutách. Kapitán Jiří Beroun se dokázal prosadit i v pádu a střelou po zemi rozvlnil síť za zády Zaby. Hosté se přeci jen k náporu propracovali, ale všechny jejich příležitosti pochytal jistý Hovi. Zvláště ve čtyřminutovém oslabení byl několikrát v permanenci.

Také závěrečné momenty duelu si Orli s přehledem a s přispěním Hoviho pohlídali. Čtvrtou branku do vídeňské klece pak jedenáct vteřin před sirénou přidal Zdeněk Blatný.


Autor: Petr Frömel, Petra Matůšová

Sasu Hovi: Takové zápasy jsou pro mě nejlepší

Vychytal svou druhou nulu, po zápase dlouho slavil s diváky a stejně jako jeho spoluhráči zářil nadšením. Sasu Hovi výrazně přispěl k jednoznačnému vítězství nad Vídní 24 úspěšnými zásahy. Ten nejdůležitější vytáhl ještě za bezbrankového stavu proti samostatnému nájezdu Ferlanda.

Byl to nejlepší zápas, který jste za Znojmo odchytal?
Myslím, že ano. Makali jsme celý zápas a podařilo se nám hrát naši hru.

Je to vůbec první domácí vítězství nad Capitals, Vídni se navíc vždy dařilo střílet Orlům hodně gólů. V čem to bylo tentokrát jiné?
Zápas měl celou dobu vysoké tempo, podobně jako v extralize. Na začátku sezóny to většinou bývá jiné, nehraje se v takové rychlosti a tempu. Hráči pak mají více času vymýšlet různé věci a překvapit brankáře.

Sasu Hovi

Nejvíce práce měl Hovi v úvodní třetině, kdy na něj mířilo 11 střel soupeře, hlavně kvůli dlouhému oslabení tří proti pěti.

  • 1. třetina: 11 zásahů
  • 2. třetina: 6 zásahů
  • 3. třetina: 7 zásahů

Je kvůli tomu úloha brankáře v EBEL těžší než jinde?
Někdy je. Tenhle zápas byl ale jako extraliga. Takové jsou pro mě nejlepší.

Jak odlišné to bylo v porovnání s pátkem, kdy jste dostali čtyři branky v Klagenfurtu?
V Klagenfurtu to byl právě zápas, který moc neměl tempo. Bylo to úplně jiné než dneska.

Máte za sebou už 15 ligových zápasů. Jak se cítíte?
Cítím se stále líp. Myslím, že s každým dalším zápasem se můj výkon zlepšuje. Fyzicky jsem na tom už lépe než poslední sezónu v Brně. Takže jsem celkem spokojený.

Zatím dvakrát za vás zaskočil v brance druhý brankář Filip Landsman. Určujete si, které zápasy byste si rád odpočinul?
Domluvíme se. Když jsem potřeboval vydechnout, Filip za mě dobře zaskočil. Je jasné, že se taky potřebuje dostat do branky. Jeden brankář nemůže odchytat všechny zápasy v sezóně.

Od příštího týdne vás čeká hodně náročný program, nemáte z něj trochu obavy?
Jsme mladý tým a myslím, že fyzicky máme oproti soupeřům navrch. Takže pro nás by takové série zápasů za sebou měly být spíš výhodou.


Autor: Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Petr Beránek 1 2 3 2 0
Jiří Beroun 1 0 1 1 2
Zdeněk Blatný 1 0 1 1 4
Antonín Bořuta 0 0 0 1 0
Ondřej Fiala 0 0 0 0 4
Lukáš Finsterle 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 0 0 0 2
Michael Kolarz 0 1 1 2 2
Jan Lattner 1 2 3 2 2
Aleksandar Magovac 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Richard Pavlikovský 0 1 1 1 0
Milan Procházka 0 0 0 0 2
Aleš Sova 0 0 0 2 2
Jan Šeda 0 1 1 2 0
Lubomír Štach 0 0 0 0 0
Andrew Thomas 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Sasu Hovi 60 24 0 24 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Byl to nejlepší zápas, který jsme letos hráli. Od začátku až do konce měl z obou stran náboj. Tým podal výborný výkon. Všichni hráči hráli bez chyb a když už jsme nějakou udělali, tak to Sasu Hovi vychytal. Kondičně jsme připraveni a pokud budeme dodržovat taktické pokyny, můžeme tento výkon zopakovat i v dalších zápasech.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Neodehráli jsme dobrý zápas. Znojmo bylo lepším týmem. První třetinu jsme ještě zvládli, ale od té druhé se nechávali příliš často vylučovat, a to rozhodlo.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
pá 8. 11. 2013

Předprodej vstupenek na zápas s Vídní

Sestřihy
so 16. 11. 2013

VIDEO: Znojmo - Vídeň 4:0