Dornbirn
1/3
2/3

Čtyřgólový náskok z první třetiny zajistil Orlům vítězství

V úvodní části hry si Znojemští vybojovali čtyřbrankový náskok. Ačkoliv se hosté snažili, jediná vstřelená branka před koncem druhé třetiny byla z jejich strany vše, a domácí si tak zaslouženě připsali plný počet bodů za vítězství 4:1.

Hned v první minutě utkání si znojemští hokejisté vyzkoušeli přesilovou hru po nepěkném zákroku na Procházku. Početní výhoda se jim ale vůbec nepovedla a Dennise ani jednou neohrozili. Při dalším vyloučení v řadách Dornbirnu se dostal k obrovské šanci Blatný, jenž však z mezikruží minul bližší tyč odkryté brány. Z následného Brookova brejku do rozhozené znojemské obrany vyplynula nastřelená tyčka Landsmanovy klece.

Také hosté si zahráli s výhodou jednoho muže v poli, při níž spálil největší příležitost Grabher-Meier, který z prostoru před brankovištěm napálil jen hruď Landsmana. Po návratu Puchera z trestné lavice se slovenský útočník ihned zapojil do akce, po níž bekhendem otevřel skóre Petr Beránek. A vzápětí propukla radost na znojemském stadionu znovu. Gólman Dennis neudržel puk na své hrudi a u odraženého kotouče byl nejrychleji Ondřej Fiala, jenž po otočce namířil přesně k pravé tyči. Zkáza Dornbirnu pokračovala i v dalších minutách, kdy v přesilovce zužitkoval Fialovu přihrávku před brankoviště Richard Pavlikovský. A poslední úder zasadil Milan Procházka, po jehož dorážce za záda dezorientovaného Dennise už na ukazateli stavu svítila čísla 4:0.

Prostřední třetina se nesla v poklidnějším duchu, přesto měli hlavně znojemští hokejisté několik zajímavých příležitostí – Procházka tečoval puk jen do betonů brankáře, Berounův samostatný únik zakončený bekhendem Dennis vykryl. Až v závěru třetiny se konečně dočkali také hosté. Martin Grabher Meier přehodil v pádu lapačku gólmana Landsmana.

Třetí dějství se opět dlouhé minuty odehrávalo v klidném tempu. Situaci narušila až znojemská přesilovka v poměru pět na tři, kterou však Orli zahodili. Domácí měli i nadále více ze hry a byli aktivnějším týmem.

Naopak Dornbirn hrozil spíše jen sporadicky a Landsman v jihomoravské kleci neměl tolik práce. Nepřišel ani závěrečný nápor, ale ještě před sirénou se na ledě strhla potyčka, která už jen dokumentovala frustraci hostů. Znojemští hráči si tak za potlesku svých fanoušků užili oslavu dvou bodů do ligové tabulky.

Jiří Režnar (Znojmo): Vyšla nám první třetina, kterou jsme odehráli dobře, dali góly a vybudovali si solidní náskok. Ve zbývajícím průběhu zápasu jsme si výsledek pohlídali a hráli zodpovědně naši hru. Soupeř hrál nepříjemný hokej, jednoduše do útoku, ale na rozdíl od včerejška dnes naše obrana fungovala docela dobře, přebírali jsme si hráče a neustupovali tolik jako proti Grazu.

Dave MacQueen (Dornbirn): Jsem spokojený s tím, jak jsme odehráli druhou a třetí třetinu. Ta první nám ale vůbec nevyšla, vyhořeli jsme hlavně v obraně. Byly tam momenty, kdy jsme se příliš moc dívali na puk a ne na hráče. To je zásadní chyba a vždycky problém. O první přestávce jsem proházel obranné dvojice, protože jim to spolu nefungovalo. Brankář Dennis chtěl po první třetině zůstat v brance. Je to velký profesionál, který se nebojí zodpovědnosti za výsledky.