Klagenfurt
1/3
2/3

Drama do poslední vteřiny! V divokém zápase Orli úspěšnější

Góly začaly padat až ve druhé části, do kabin odcházeli s těsným náskokem domácí hráči. Třetí třetina přinesla dohromady sedm branek, Orli se v ní poprvé dostali do role dotahujícího celku, ovšem nepříznivé skóre otočili a dokráčeli k dalším důležitým bodům.

Důležitý souboj o první šestku začal opatrně. Zejména hosté si po dvou porážkách v řadě a nelichotivé osmé pozici tabulky byli vědomi závažnosti zápasu a hráli zodpovědně z obrany. Úvodní třetina tak byla vyrovnaná. Do větší šance se dostal jen po samostatné akci Milan Procházka, kterého vychytal brankář Weinhandl, a Adam Havlík, jenž tísněný minul z dorážky odkrytou branku.

Góly tak přineslo až druhé dějství. Při znojemské přesilovce v 25. minutě měl nejprve v brejku velkou šanci Geier. Toho ale vychytal Hovi a vzápětí se mohl radovat, když na druhé straně Pucher našel od zadního mantinelu Martina Podešvu, a ten se trefil pod břevno. Vzápětí ale Orli museli dvakrát během minuty na trestnou lavici, a přesilovku pět na tři hosté využili. Michael Siklenka na vrcholu kruhu napřáhl a ranou ke vzdálenější tyči skóroval. Poté se do hlavní role dostal Adam Havlík. Nejprve fauloval, po návratu na led naopak byl faulován a na konci následné přesilovky projel po pravém křídle Andrew Thomas a zamířil z ostrého úhlu přesně pod břevno.

V závěrečném dějství se poté rozpoutalo velké drama a gólová smršť. Odstartovala ji chyba ve znojemské rozehrávce, kdy Kolarz přišel v oslabení o kotouč. Pöck okamžitě našel volného Tylera Scofielda, jenž nedal Hovimu ranou do horního růžku šanci. Ve 49. minutě se hosté dostali dokonce do vedení, poté co se John Lammers dostal na brankovišti k volné dorážce. Radost hostů ale trvala krátce. Hned po buly totiž ztratili kotouč, Havlík nachystal Martinu Podešvovi skvělou pozici a znojemský útočník odkrytou branku trefil.

Ještě veseleji bylo v 52. minutě, kdy Richard Jarůšek zametl v přesilovce odražený puk za Weinhandla a strhl vedení znovu na domácí stranu. Další dvě vyloučení hostů pak přetavil v gól na 5:3 krásnou ranou od modré Richard Pavlikovský a vše vypadalo ze znojemského pohledu růžově. Jenže hotovo ještě nebylo...

Čtyři minuty před koncem nejprve Reichel orazítkoval bombou od modré břevno za Hovim, v pokračujícím útoku pak Schuller procpal v závaru na brankovišti puk až k Tyleru Scofieldovi, jenž zblízka snížil na rozdíl jediného gólu. Drama bylo na světě, tím spíš, že minutu před koncem začala zkrácená přesilovka hostů a po odvolání Weinhandla z branky bylo před Hovim hodně rušno.

Znojemský brankář zkusil sám trefit odkrytou klec, to se mu ale nepovedlo a vzápětí jej musel polít studený pot. Nahození od modré čáry totiž vyrazil nad sebe a plachtící puk se snesl zpět na led centimetry před brankovou čáru. Obránci puk bleskově odpálili a Lubomír Štach se poté bekhendem trefil přes celé kluziště do prázdné branky, ale hosté ještě žádali přezkoumání videa. Definitivní tečku na dramatické vítězství Orlů tak dal až záznam brankové kamery. O to cennější mohou v konečném účtování získané body být.

Jiří Režnar (Znojmo): Byl to takový nervózní zápas s nádechem play-off. Zbytečně jsme šli do tří a dostali dva rychlé góly. Myslím si, že se utkání divákům muselo líbit, protože se hrálo nahoru, dolů a kolem branky, ale pro trenéry je to to nejhorší, co může být. Udělali jsme opět hloupé chyby. Jsme rádi, že jsme urvali dva body. Nevěděli jsme, s jakou taktikou Klagenfurt přijede,takže jsme se připravili na všechny varianty. Nyní se musíme začít chystat na další tři náročné zápasy, které budeme hrát venku, hlavně se dát zdravotně dohromady. Ve středu mají hráči volno.

Jsme rádi, že jsme pronásledovatelům odskočili o další body, ale ještě bych nerad předbíhal. Honza Lattner by měl jít na led po Vánocích, pokud vše půjde dobře. Patrik Novák by mohl jít do tréninku v pátek. Ondřej Fiala měl střevní problém, takže jsme ho dnes ušetřili.