Orli si pod stromeček body nenadělili

21.12.2013 | Marcela Procházková

Orli prohráli v druhém domácím utkání s Bolzanem. Hosté si dokázali vybojovat dvoubrankový náskok, který jim vydržel až do třetí třetiny, kdy se poprvé ozvali i domácí. Jediná branka z hole Jana Lattnera ale na vítězství nestačila.

35.kolo, sobota 21. 12. 2013, 17:30, Zimní stadion Znojmo
Bolzano
Branky a nahrávky: 57. Lattner (Havlík) – 8. Gander (Pajič, Esposito), 47. Esposito (Pajič). Rozhodčí: Kaspar, Kellner – Hütter, Sooß. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2342. Střely na branku: 43:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Štach, Thomas, Müller, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Pucher, Finsterle – Nováček, Podešva, Jarůšek – Špaček.
HC Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, Piche, Tomassoni, Wunderer, Charlebois – Strömberg, Sharp, Santorelli – Beaudoin, Whitfield, Pance – Insam, Bernard, Gander – Pajic, Zisser, Esposito.

S Janem Lattnerem v sestavě a nově složenými útočnými formacemi vstoupili Orli do zápasu proti Bolzanu aktivně, nebezpečnější však byli hosté. Ti čekali v pozorném obranném bloku a vyráželi do rychlých brejků. Whitfield jeden z nich ještě ve 4. minutě neproměnil jen díky výbornému Hoviho zákroku, o tři minuty později už ale on i jeho spoluhráči měli ruce nad hlavou. Rok Pajič vybojoval puk v útočném pásmu a volný Markus Gander z dorážky do odkryté branky otevřel skóre.

Orli chtěli rychle odpovědět, aktivně ve třech hráčích napadali soupeřovu rozehrávku, ale do větších šancí se nedostávali. Když už se jim otevřel prostor k brejku, končily všechny puky ve výstroji Jaroslava Hübla.

Po přestávce mohlo Bolzano zvýšit. Během prvních pěti minut druhé třetiny se dvakrát dostalo k dvojnásobné přesilovce, ale Sasu Hovi byl pozorný a většina střel z hostujících holí mířila mimo branku. Ani dlouhé přežité oslabení ale Znojmu nepomohlo k vyrovnání nebo k větším šancím. Ta jediná přišla na konci druhé třetiny po Hüblově zaváhání, když mu puk projel mezi betony do brankoviště, ale pozorní obránci hostů byli u kotouče dřív než Znojemští.

Klíčový moment utkání přišel v úvodu třetí třetiny. Orli i jejich fanoušci se nejprve radovali z branky, kterou ale Peter Pucher docílil rukavicí, a tak po zkoumání videa nebyla uznána. O minutu a půl později navíc domácí nezvládli situaci po buly v obranném pásmu, John Esposito vybruslil sám až před Hoviho a bekhendem zavěsil pod břevno.

Dvoubranková ztráta vypadala vzhledem k průběhu utkání pro znojemské barvy beznadějně, až tři a půl minuty před koncem napřáhl na modré čáře Jan Lattner a propálil vše před sebou. O pár vteřin později dokonce mohlo být vyrovnáno, když puk tancoval po brankové čáře za zády Hübla! Ani velký závar ale ke kýženému vyrovnání nevedl a poslední dvě minuty už hostující celek zvládl. Ze Znojma tak pokračuje ve svém tripu s dvěma body na kontě, Znojmo vyšlo naprázdno i ze druhého domácího duelu v řadě.

Jiří Režnar (Znojmo): Utkaly se dva bruslařsky silné týmy a byl to fyzicky náročný zápas, v němž oběma celkům na konci docházely síly. Oproti včerejšku to byl markantní rozdíl v obranné i útočné fázi. Kluci hráli dobře, doplatili jsme pouze na střeleckou impotenci, která nás provázela celým zápasem. Měli jsme několik slibných šancí, ale střelecké štěstí nám nepřálo.

Tom Pokel (Bolzano): Bylo to utkání dvou polovin. V té první jsme měli hodně šancí a domácí podržel výborně chytající brankář, v té druhé byl zápas vyrovnanější a my se spíš bránili. Vážím si ale toho, že jsme zde získali dva body. Znojmo je doma velmi silné a jen těžko se tady hostujícím týmům daří uspět.