0:0, 1:1, 2:0
1/3
2/3

Drsná lekce z efektivity. Znojmo padlo v Innsbrucku

Ani neskutečných 63 střel na branku nepomohlo Orlům k bodovému zisku na ledě v Innsbrucku. Domácí podpoření vynikajícím výkonem brankáře Adama Munro rozhodli o svém vítězství dvěma góly ve třetí třetině. O jedinou znojemskou trefu se postaral Petr Beránek.

S překopanou sestavou a bez obránce Sovy nastoupili Orli k utkání o velmi cenné body do tabulky. Znojemští hráči se do utkání pustili aktivně, již dvě minuty po začátku se do dobré situace dostal Procházka. V gólové šanci osamocen před brankářem však zvolil přihrávku naslepo, která k ničemu nevedla. O pár minut později střílel Justin Donati, jeho projektil způsobil Hovimu značné potíže. Následná Ulmerova dorážka jen těsně minula bránu. Ve stejné situaci jako Procházka se ocitl Blatný, ani on ale Munroa nepřekonal. Orli vyslali na brankáře domácích v první části celkem 28 střel!

Obrovskou převahu na ledě hosté v první dvacetiminutovce nevyužili, ve druhé třetině tak potrestal neproduktivitu Znojma Luke Salazar. Stalo se tak pouhých šestnáct vteřin po prvním vhazování. Orli dlouho bušili do Munroa, nemohli na něj najít recept. Až ve dvacáté deváté minutě se Petr Beránek uvolnil tak, že se dostal do úniku. Gólmana domácích pak překonal střelou ke vzdálenější tyči.

Několik dalších šancí bylo k vidění ve druhé třetině. Nejdříve se Žralok Pedevilla napřáhl od modré a puk trefil až tyč za Hovim. Jen o pár chvil později se dostal na druhé straně ke gólové situaci Finsterle, jenže jeho střelu mířící do odkryté brány na poslední chvíli vyrazil jeden z obránců Innsbrucku. Znojmo i nadále vyvíjelo ohromný tlak, ten ale ke gólu nevedl.

Třetí dějství začali aktivněji zase domácí. Höller sám před Hovim neuspěl jen s velkou smůlou. Po Müllerově chybě se následně dostal k puku Justin Donati, který se tváří tvář znojemskému gólmanovi nemýlil. V padesáté první minutě mohl vyrovnat Lattner, jenž na Munroa nevyzrál ani blafákem, ani následnou dorážkou. Na druhé straně se tak dostal po brejku k puku Andreas Hanschitz, který zblízka propálil finského maskovaného muže. Orli se snažili vyrovnat, Pavlikovský v závěru nastřelil tyč, to však na srovnání nestačilo. V utkání, ze kterého si znojemští hráči body nevezou, přestříleli soupeře 63:29.

Milan Navrátil (Znojmo): Byl to z naší strany špatný zápas. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, hlavně v první třetině. Ty ale zůstaly nevyužité. Domácím skvěle zachytal brankář Adam Munro, byl to hráč zápasu.