Fehérvár
1/3
2/3

Nervy až do úplného konce, Orli udolali Fehérvár

Fehérvár se sice dostal do rychlého vedení, ale Orli třemi góly ve druhé části, které obstarali znojemští odchovanci, nepříznivý stav otočili. Maďarský tým ještě dokázal snížit, vyrovnat mu ale soupeř už nedovolil.

Znojemští hokejisté start do utkání mírně řečeno prospali. Landsman v domácí kleci si již v šesté vteřině poprvé sáhl na puk a v čase 0:27 poprvé kapituloval. Obrana před ním nechala příliš volného prostoru maďarským střelcům a Bence Szirányi napálil touš k pravé tyčce. Následně díky přesilové hře převzali iniciativu Orli, ale jejich pokusy nemohly výrazně ohrozit Zoltána Hetényiho ve fehérvárské svatyni.

Více zahrozilo až s příchodem osmé minuty, kdy se Štachovo nahození pokoušel tečovat před brankovištěm Procházka. I nadále se Znojmo tlačilo před hostující klec, ale ani Podešvova rána z voleje a další Štachovo nahození nenašly svůj cíl. Ani Landsman na druhé straně kluziště se však nenudil, dokázal vyrazit betonem Magosiho ránu, se štěstím zachytil přesouvající se znojemský gólman i poskakující puk vyslaný z hole Sarauera.

Do druhého dějství vstoupili Orli s jasným cílem – překonat Hetényiho. K tomu jim mělo dopomoci i špatné střídání hostující lavičky, díky kterému si vyzkoušeli další početní výhodu. Znojemští si však dál hráli na “spalovače šancí“. Až v 25. minutě prolomil střelecký blok Jihomoravanů Jan Lattner, jenž doklepl několikrát odražený puk za brankovou čáru.

Lattnerův gól dodal domácím pořádnou dávku sebevědomí a o chvíli později prostřelil bezmocného, přesouvajícího se brankáře po překrásné Pucherově přihrávce Adam Havlík. Ani hosté však nezabalili všechen svůj arzenál zbraní a Landsman měl plné ruce práce s pokusem Sarauera, jenž hrozil z bezprostřední blízkosti.

Další gólové trefy přišly až s koncem třetiny. Nejdříve se po lahůdkové přihrávce Štacha z otočky prosadil přesnou ránou z pravého kruhu opět Adam Havlík. O minutu a půl později snížil na rozdíl jedné branky András Benk, který zametl puk k tyčce znojemské klece.

Třetí část hry se nesla v urputnějším duchu. Orli byli i nadále aktivnější, Fehérvár se pokoušel hrozit především z nebezpečných brejkových situací. Oba brankáři dlouho své týmy drželi, v největší příležitosti se ocitl Pucher, jenž však nedokázal ideálně zpracovat poskakující puk před brankovištěm.

Čas však rychle utíkal především hostům, kteří se s blížícím se koncem zápasu čím dál pracněji prokousávali skrz znojemskou defenzívu. Necelé čtyři minuty před sirénou si Orli dokonce vysloužili početní výhodu a s Čerty už to nevypadalo vůbec dobře. Když pak Pucher neproměnil obrovskou šanci u pravé tyčky, kde jen o kousek minul tečovaný puk bránu, mohl přijít závěrečný nápor Maďarů. Ten však nepřinesl žádnou kloudnou šanci, a Znojmo tak mohlo oslavit důležité dva body.

Jiří Režnar (Znojmo): První branka padla opravdu brzo, to se ovšem občas stane. Bylo před námi ještě celých padesát devět minut. Z naší hry pak bylo patrné, že kluci byli trochu nervózní kvůli důležitosti samotného utkání. Trošku jsem zamíchal se sestavou, třeba Adam Havlík v první lajně zapadl, pak jsem ho dal jinam a vstřelil dva góly. Důležité je, že jsme uhráli dva body.

Marty Raymond (Fehérvár): Každá porážka je nepříjemná. Obzvlášť taková, která rozhoduje o umístění v první šestce EBEL. Doplatili jsme na naši malou efektivitu v přesilovkách. Znojmo je velmi dobrý tým a nevyhrává se zde snadno. První šestka už je nejspíš mimo náš dosah, ale i nadále budeme do zápasů dávat vše a snažit se hrát náš styl hokeje.