0:2, 0:1, 1:0
1/3
2/3

Skvělý úvod a zodpovědný výkon. Znojmo bere body z Villachu

Tři góly během prvních 21 minut rozhodly o tom, že v orlím souboji ve Villachu budou tentokrát brát body Znojemští. Domácí stihli už jen snížit v samotném závěru při hře bez brankáře. Český zástupce v EBEL si tak připisuje čtvrtou výhru v řadě.

S jistotou play-off nastoupili znojemští hokejisté ve Villachu bez trojice zkušených hráčů Pavlikovského, Blatného a Berouna. Taky domácí ale kvůli zranění a disciplinárním trestům postrádali své opory. Tři elitní obránci Altmann, Unterluggauer a Jarrett chyběli víc, než si domácí fanoušci a trenéři přáli. Už v 5. minutě ujela Pucherova formace do přečíslení tři na dva a Martin Podešva zakončil brejk přesnou střelou pod břevno. Bodoval tak už v šestém zápase v řadě.

V polovině první třetiny putoval na trestnou lavici Steiner a přesilovku Orli obratem využili. Ondřej Fiala ukončil dvanáctizápasové čekání na gól a prostřelil brankáře Lamoureuxe, což při následné konzultaci s videem posvětili i rozhodčí. Zaskočení domácí v úvodním dějství vyprodukovali pouhé tři střely na Landsmanovu branku a veseleji jim nebylo ani po přestávce.

Do druhé třetiny vstupovali v početní výhodě při Fialově vyloučení, místo snížení ale inkasovali potřetí, poté co chybovali na modré, Šeda našel v přečíslení skvělou přihrávkou Jana Lattnera a znojemský univerzál zamířil po 40 vteřinách druhé části přesně. Až poté se Villach dostal do zápasu a k útočné aktivitě, narážel však na dobře zformované znojemské řady a výborného Landsmana. Znojemský gólman si poradil i s tutovkami Pewala a Hughese a stav 0:3 svítil na ukazateli skóre i po čtyřiceti minutách.

V závěrečném dějství se domácí tlačili do útoku, vyložené šance ale přicházely těžko. Až v posledních pěti minutách vzduch před Landsmanem zhoustl. Platzer nejprve orazítkoval tyč, poté domácí kouč Järvenpää sáhl při vyloučení Müllera dvě minuty před koncem dokonce ke hře bez brankáře. A ta se vyplatila. John Hughes v situaci šest na čtyři našel mezeru v Landsmanově postoji a připravil jej o čisté konto. Vítězství a body pro Znojmo už ale ohrozit nemohl. Orli se tak v tabulce bodově dotáhli na svého soupeře na pátém místě.