Villach
1/3
2/3

Znojmo podruhé za sebou bere před svými fanoušky jen bod

Domácí sice jako první inkasovali, ale díky gólům Blatného a Lattnera nepříznivý vývoj otočili. Z jejich strany to ovšem bylo všechno. Villach ve druhé třetině vyrovnal a nerozhodný výsledek udržel až do konce základní hrací doby. V prodloužení využili hosté přesilovku a připsali si první výhru v nadstavbové části.

Se vzpomínkou na poslední vzájemný zápas doma, kdy v páté minutě prohrávali 0:3, vstoupili Orli do zápasu aktivně s cílem vstřelit první gól. Ovšem to se jim nepovedlo. Fraserovu šanci sice ještě zastavil Hovi, v páté minutě se ale na pravém křídle uvolnil nejlepší střelec EBEL Derek Ryan a z otočky trochu překvapivě propálil Hoviho po ledě mezi betony. Vzápětí navíc krátce po sobě putovali na trestnou lavici Kolarz a Šeda, hosté tak měli k dispozici přesilovku pět na tři. Tu ale nesehráli nejlépe, také díky výborné práci Orlů v oslabení.

A tak přišlo vyrovnání. Už s pěti hráči na ledě Znojmo zatlačilo soupeře ve své první početní výhodě, Zdeněk Blatný si vybruslil od zadního mantinelu před branku a jeho křížnou přihrávku napříč brankovištěm si srazil do vlastní branky nešťastný obránce Bacher. Vzápětí bylo na tribunách ještě veseleji, to Beránek vyslal do samostatného úniku Jana Lattnera, a ten střelou k pravé tyči nedal brankáři šanci.

Orli nadále tlačili, ani jednu z mnoha šancí však nedokázali proměnit, a tak přišel trest. Zatímco v obraně Villach příliš jistý nebyl, jeho útočné řady oplývají kvalitou, což dokázala první formace rakouského týmu. Nejisté vyhození znojemského týmu zachytil Nageler, posunul blíže k branci Curtisi Fraserovi a kanadský forvard zamířil přesně nad Hoviho rameno.

Zatímco za stavu 2:1 pro domácí hráli domácí prim, vyrovnání hosty povzbudilo a dění na ledě se vyrovnalo. Do konce druhé třetiny měl velkou šanci na zvrácení průběhu duelu démonicky vypadající Marcus Peintner, ale Hovi byl tentokrát úspěšnější. Když po přestávce ani jeden z týmů neměl výraznější převahu a v největší gólové šanci zastavil Havlíkův únik i následnou Bartošovu dorážku gólman Lamoureux, bylo na programu prodloužení.

Hned v jeho úvodu dohrávali hosté přesilovku při vyloučení Havlíka a dokázali ji bleskově využít. Hughes narýsoval přesný pas na Dereka Ryana a kanadský útočník potvrdil svou výjimečnost, když z první zavěsil na přesouvajícího se Hoviho.

Jiří Režnar (Znojmo): Myslím si, že dnes jsme si nezasloužili ani ten bod. Kromě dvanácti minut v první třetině, kdy jsme hráli ten náš hokej, jsme v dalším minutách na ledě skoro nebyli. Je nejvyšší čas se vrátit k naší hře a připravit se na neděli. Nebyli jsme schopni rozehrát ve středním pásmu. Soupeř toho akorát v prvních minutách zápasu nedokázal využít. Petr Beránek nedohrál, protože má natažený úpon v koleni. V neděli pravděpodobně nenastoupí.