Erste

Orli potřetí sesadili Salzburg z trůnu

Orli potřetí sesadili Salzburg z trůnu
30.01.2014 | Marcela Procházková, Petra Matůšová

První a zároveň rozhodující branky utkání se diváci dočkali až ve třetí třetině, kdy hostujícího gólmana překonal v přesilové hře Adam Havlík. Salzburg poté zkoušel dlouho hru bez brankáře, ale namísto vyrovnání se dočkal ještě dalších dvou branek ve své síti.

N5, čtvrtek 30. 1. 2014, 18:30, Zimní stadion Znojmo
3
Znojmo
Salzburg
0
Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 54. Havlík (Pucher, Podešva), 59. Lattner (Štach, Thomas), 60. Podešva (Bořuta). Rozhodčí: Babić, Gebei – Hribar, Raković. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 2452 . Střely na branku: 38:42. Průběh utkání: 3:0.
ORLI ZNOJMO: Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek.
EC Red Bull Salzburg: Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.

Úvodní minuty duelu přinesly mírnou převahu hostujícího týmu, který přinutil Hoviho k několika zákrokům. Důležitým momentem se stal neproměněný sólový únik Fialy a následná dobře sehraná početní výhoda Znojma, v níž sice Orli gól vstřelili, ale rozhodčí jej neuznal pro Blatného úmyslné kopnutí nohou. Také domácí se poté ubránili při vyloučení Podešvy, i když Hovi musel opět několikrát vytasit výtečný zákrok. Obzvlášť nebezpečná byla Nödlova střela z prostoru u tyčky či rána Faheyho, kterou domácí strážce zkrotil v lapačce.

Branku nepřineslo ani několik dobrých šancí z konce třetiny, i když zejména Rafflova dorážka a další střelecké pokusy Blatného a Puchera po změně skóre přímo volaly. První dějství tak jasně patřilo spolehlivým gólmanům.

Prostřední část hry odstartoval opět Zdeněk Blatný další spálenou příležitostí, při níž tvrdě vystřelený puk o kousek minul tyčku. Šance i nadále střídala šanci – Gračnar se dvakrát blýskl lapačkou po zásazích Fialy a Lattnera, Hovi zase na své hrudi nalezl kotouč po pokusu Roa, který pálil ihned po buly.

Těsně po polovině utkání se naskytla Orlům veliká možnost k tomu, aby konečně pohnuli průběžným skóre. Ale Gračnar dokázal vyrazit puk vyslaný z hole Sovy a následná dorážka blokovaného Bartoše už mířila mimo tyče. Po rozvlnění sítě volala i Pucherova teč nahození Podešvy od modré čáry.

Hovi měl v této části trochu méně práce, betonem ale dokázal vykrýt střelu Faheye, zasahovat naopak nemusel po mohutném nápřahu Mühlsteina, který v dobré palebné pozici zlomil hůl.

Třetí třetina se nesla v duchu dalšího obléhání obou klecí. Navíc rozhodčí hru poměrně hodně kouskovali častým vylučováním. V přesilovkách se však žádnému týmu nedařilo natolik, aby dokázal překonat skvělé gólmany v klecích. Zásadní zlom přišel až v 54. minutě, kdy protrhl střeleckou smůlu Adam Havlík ránou pod břevno.

Následně se Orli museli bránit oslabení, což se jim povedlo na výbornou. Salzburg však ani teď zbraně nesložil a vyrukoval s hrou bez gólmana, což se mu stalo osudným hned dvakrát. Nejdříve navýšil na rozdíl dvou branek Jan Lattner. Šest vteřin před koncem se znojemský stadion rozveselil opět díky dalšímu zásahu do prázdné klece z hole Martina Podešvy.

Ohlasy

Jiří Režnar (Znojmo): V zápasu bylo plno věcí, které k hokeji patří, nakonec padly i ty góly. Bylo to utkání ve stylu play-off. Poslední tři zápasy v řadě jsme nezvládli, tak jsme to chtěli napravit. Navíc hrajeme se stejným soupeřem dvakrát během tří dnů. Salzburg nás vždycky tlačí, my hrajeme zodpovědně dozadu a dobře do brejku. Nemůžeme hrát pořád útočný hokej, tak jsme zkusili i něco do obrany.

 
Související články
Vzájemné zápasy
2.kolo | SAL - ZNO | 2:4
16.kolo | ZNO - SAL | 4:5p
32.kolo | SAL - ZNO | 4:6
41.kolo | ZNO - SAL | 3:2
N5 | ZNO - SAL | 3:0
N6 | SAL - ZNO | 4:2
Statistiky zápasu
Facebook