Orlům letos poprvé uletěly body se Salzburgem

01.02.2014 | Lukáš Caha

Druhý zápas se Salzburgem během tří dnů znojemských hokejistům bodový zisk nepřinesl. Red Bull vstoupil do zápasu aktivněji a postupně se propracoval do třígólového vedení. Orli sice stihli snížit na rozdíl jediné branky, avšak ke srovnání nevedla ani závěrečná power-play. Naopak znovu udeřili domácí.

N6, sobota 1. 2. 2014, 17:30
Salzburg
Branky a nahrávky: 1. Milan (Roe, Nödl), 18. Nödl (Meckler, Fahey), 22. Nödl (Meckler, Trattnig), 60. Roe – 25. Lattner (Pavlikovský, Blatný), 46. Fiala (Blatný, Kolarz). Rozhodčí: Nikolić, Trilar – Cerne, Schauer. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2511. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
EC Red Bull Salzburg: Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.
ORLI ZNOJMO: Hovi (22. Landsman) – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek.

Na první branku zápasu se nečekalo tak dlouho jako před dvěma dny na jihu Moravy. Již v první minutě vyslal pohotovou střelu za záda gólmana Hoviho Troy Milam. Znojmo se v úvodní třetině do velkých šancí nedostávalo, neboť jej zastavovala častá vyloučení. Salzburg sice nedokázal ani jednu z nabídnutých přesilovek využít, avšak dvě minuty před sirénou navýšil Andreas Nödl při hře pět na pět.

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupil Red Bull efektivněji. Na jejím začátku přidal třetí branku znovu Andreas Nödl, když dokázal usměrnit tečovanou střelu za brankovou čáru. To již vyhnalo Sasu Hoviho z klece a mezi tyče se postavil Filip Landsman.

Jako by tento krok vlil Orlům čistou krev do žil. Během oslabení unikl do brejku Jan Lattner a parádní střelou do horního růžku branky snížil. Následně hosté nezužitkovali přesilovku pět na tři, úspěšnější však nebyl ani Salzburg při dvou klasických výhodách.

Na začátku třetí třetiny mělo více ze hry Znojmo. Až devatenácté vyloučení přineslo využitou přesilovku. Ondřej Fiala nezaváhal při zmatku v brankovišti a protlačil kotouč za Gračnara. To bylo však ze strany svěřenců trenéra Jiřího Režnara vše. Ještě se sice pokusili o závěrečnou hru bez brankáře, avšak pouze soupeř této situace využil. Garrett Roe poslal kotouč mezi prázdné tyče a definitivně pečetil vítězství svých barev.

Don Jackson (Salzburg): Byl to zajímavý zápas. O našem úspěchu rozhodla dobrá hra v oslabení ve třetí třetině ve chvíli, kdy jsme se museli bránit čtyřminutovému trestu. Je to důležité vítězství.

Milan Navrátil (Znojmo): Začali jsme špatně. Domácí byli v úvodní třetině lepší a zaslouženě vedli. Po přestávce jsme se zlepšili, ale nedokázali vstřelit branky, a tak můžeme soupeři jen pogratulovat k vítězství.