Orli Znojmo Orli Znojmo
N7
EBEL - po 24. 2. 2014
Znojmo
4:1
1:0, 2:0, 1:1
Bolzano

Po olympijské přestávce začali Orli na výbornou

Na gól diváci dlouho nečekali, hned v úvodu se prosadil Podešva. Ve druhé třetině svého spoluhráče napodobili krásnou ranou Pavlikovský a po pěkné souhře také Lattner. Ve třetí části sice hosté nejprve šťastně snížili, ale poslední slovo měli opět Orli, když konečný výsledek pečetil Pucher.

Do prvního zápasu po olympijské přestávce vstoupili Orli tím nejlepším možným způsobem. Štach vyslal do útoku rozjetého Martina Podešvu, ten kousek za modrou čárou napřáhl a trochu překvapivě propálil příklepem Jaroslava Hübla v brance Bolzana. První třetina se hrála ve velkém tempu téměř bez přerušení se šancemi na obou stranách.

Znojmo bylo střelecky aktivnější, ale větší šance měli paradoxně hosté. Esposito nevyužil samostatný únik, následně Pance netrefil z dorážky odkrytou branku a v samotném závěru sebral Santorellimu jistý gól z hole skvělým zásahem Hovi. Na druhé straně měl největší šanci Jiránek, jehož únik vychytal Hübl.

Po přestávce zasadilo Znojmo rychlý druhý úder. V přesilovce nabil Štach Richardu Pavlikovskému a ten krásnou ranou do horního růžku zvýšil na 2:0. Početní výhody orámovaly druhou třetinu, v jejím závěru totiž po bleskové souhře tečoval letící puk za Hüblova záda Jan Lattner.

Pohodlné vedení mohl po přestávce ještě navýšit Podešva, ale trefil jen tyč. A tak došlo ke kurióznímu momentu na druhé straně. Štachovu rozehrávku zachytil Kim Strömberg a protože Hovi vyjel v očekávání nahozeného puku za branku, střílel finský útočník do prázdné branky.

Drama se ale nekonalo. Znojmo zvládlo oslabení po vyloučení Špačka a dvě a půl minuty před koncem proměnil Havlíkovu přihrávku ve čtvrtý gól Peter Pucher.


Autor: Petr Frömel

VIDEO: Sasu byl asi pozdravit fanynku, směje se kurióznímu gólu soupeře Lubomír Štach

Sedmadvacetiletý Lubomír Štach je spolu s Richardem Pavlikovským nejproduktivnějším obráncem týmu. V pondělí proti Bolzanu rozšířil své statistiky o jednu asistenci. Na ledě však byl i při kuriózní situaci ve třetí třetině, kdy poslal odrazem puk před prázdnou vlastní klec a soupeř díky tomu skóroval.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 0 0
Jiří Beroun 0 0 0 1 0
Zdeněk Blatný 0 1 1 1 0
Antonín Bořuta 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 0 0
Adam Havlík 0 2 2 2 2
Tomáš Jiránek 0 0 0 0 0
Michael Kolarz 0 0 0 1 2
Jan Lattner 1 0 1 1 0
Jan Müller 0 0 0 0 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Richard Pavlikovský 1 0 1 1 0
Martin Podešva 1 1 2 2 2
Milan Procházka 0 0 0 0 0
Peter Pucher 1 2 3 2 0
Aleš Sova 0 0 0 2 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 2
Lubomír Štach 0 1 1 1 0
Andrew Thomas 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Sasu Hovi 60 38 1 37 97,37 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Zápas nebyl tak jednoduchý, jak ukazuje výsledek. Klukům je třeba poděkovat, protože si myslím, že jsme hráli výborně a byli jsme lepší. Když dáte hned na začátku utkání gól, hra se potom trochu uklidní. Ve třetí třetině jsme sice trochu polevili, ale vedení jsme udrželi.

Jíří Beroun má již pár dní problémy se zády, ale do zápasu chtěl nastoupit. Bohužel se mu ty svaly znovu natáhly a musel odstoupit.

Tom Pokel (Bolzano): Myslím, že jsme nehráli tak špatný zápas, ale neproměnili jsme šance. Měli jsme jich hodně, jezdili jsme do přečíslení dvou na jednoho, ale efektivita byla špatná. Druhá třetina nám pak nevyšla podle představ, ve třetí to zase bylo lepší. Dnes to nestačilo.

Fotogalerie

Související články

Sestřihy
út 25. 2. 2014

VIDEO: Znojmo - Bolzano 4:1