Linz
1/3
2/3

Orli se vítězstvím posunuli do první čtyřky

Orlům se proti Linzi dařilo už od začátku utkání. Ve druhé třetině už měli tříbrankový náskok, který hosté jen těžko dotahovali. Nakonec jim nepomohla ani hra bez brankáře a plný počet bodů putuje na znojemské konto.

Orli vlétli do utkání ve velkém stylu a již v čase 0:20 se puk ocitl za brankovou čárou Linze. Rozhodčí ale gól za nevole domácích hráčů neuznali, protože krátce předtím hru přerušili. Znojmo se již regulárního zásahu do černého dočkalo o necelé dvě minuty později, kdy se z bezprostřední blízkosti prosadil tvrdou ránou Michael Kolarz. Za pár okamžiků mohlo být ještě veseleji po kombinaci Puchera a Havlíka, ale druhý jmenovaný útočník puk před odkrytou bránou nezpracoval.

Také hosté začali postupně kousat – před znojemskou klecí promáchl kotouč v dobré pozici Oberkofler, Kozek pak při svém střeleckém pokusu napálil puk jen do bránícího hráče. Na druhé straně pak v obrovské šanci poslal Havlík odražený kotouč jen nad Ouzasovu svatyni. Orli dostali v závěru třetiny čtyřminutovou početní výhodu, jejíž větší část si odnesli do prostřední dvacetiminutovky.

Znojemští hokejisté však luxusní přesilovkou pohrdli a asi největší šanci spálil ostrou střelou z v vrcholu kruhu Richard Pavlikovský. Následně si přesilovku vyzkoušeli i hosté, ale pochodili obdobně jako Jihomoravané. Nejblíže k brance měl z levé strany najíždějící si Kozek, jehož Hovi bravurně vychytal. Vracející se Bořuta z trestné lavice pak v úniku trefil jen hruď připraveného Ouzase, nutno však podotknout, že byl zezadu tísněn bránícím hráčem soupeře.

Krátce před polovinou duelu pak Orli udeřili podruhé. Po střele Martina Podešvy vyrazil Ouzas jen na hůl dobře postaveného Richarda Pavlikovského, který si z pozice beka sjel až před bránu a napálil puk do z velké části odkryté klece.

Trenér Linze si vyžádal oddechový čas, ale i nadále byli akčnější domácí, kteří svou převahu brzy opět korunovali. Prvního gólu v seniorských barvách Znojma se dočkal mladík Marek Špaček, jenž po přesném pasu Bořuty poslal kotouč k tyčce. Zimním stadionem ještě ani nestačily doburáce oslavy a Patrick Leahy zamířil z mezikruží nad lapačku Hoviho.

Úvod třetí třetiny se stal kořistí Černých křídel. Andrew Jacob Kozek se hezky uvolnil a sám před Hovim byl úspěšný. Také kouč Orlů poté využil time-out, aby alespoň trochu zmírnil rodící se převahu Linze. To se mu podařilo, ale jen na chvíli. Na hostech bylo znát, že jsou ochotni udělat pro body cokoliv a Hovi se musel hodně snažit, aby uchránil svou brankovou čáru.

Nejvíce se pak zapotil při sólovém úniku Morana, který zachytil svými betony. Hosté i nadále doráželi na znojemskou klec, ale ta odolávala i po střele Oberkoflera. Na ledě se trochu přiostřovalo, ale centrum dění se stále nacházelo v obranném pásmu Znojma. Ani hra bez brankáře však Linzi vytoužené vyrovnání nepřinesla, Orli tak mohli slavit postup do TOP 4.

Jiří Režnar (Znojmo): Za stavu 3:0 bylo pro Linz důležité, že se rychle vrátil do zápasu. Na konci druhé třetiny hráli velmi tvrdě, snažili se nás zastrašit a připravit si prostor pro třetí třetinu. Nedali jsme se ale a to je dobře. Musíme si na podobný způsob hry zvyknout, v play-off se bude hrát přesně takto. Ve Vídni se chceme pokusit vyhrát, jak to dopadne v tabulce teď neřešíme.