Vídeň
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIE (4:0)

Juniorští Orli vlétli do utkání fantasticky a již v první minutě rozvlnil síť za zády Kickerta po přihrávce zpoza brány Lukáš Nováček. Znojmo mělo i nadále více ze hry a brzy bylo jasné, kdo se na utkání lépe připravil. Domácí se však trochu trápili v přesilovkách, pohrdli dokonce trojicí početních výhod v řadě. Cerovečki pak neproměnil ani trestné střílení, a tak další gól musel padnout až v čase 15:13, kdy nehlídaný Matyáš Hložek poslal odražený puk do vídeňské klece.

V úvodu druhého dějství se Orli ubránili početní převaze svého rivala a poté v slibné šanci promarnil Horákův pas do kruhu Hložek. Těsně před polovinou duelu si Znojmo vysloužilo početní výhodu pět na tři a v ní se do střelecké listiny zapsal Vojtěch Žemlička, jenž poslal další odražený puk mezi betony Kickerta do brány.

Domácí měli i nadále více nebezpečnějších šancí, ale také Vídeň se dokázala prokousat přes znojemskou defenzívu. Kapitán hostů Nador zkoušel překvapit Helešice z ostrého úhlu, Hacklovu ránu z kruhu zase podržel gólman v lapačce. Na druhé straně nepřekonal Špaček po bekhendovém zakončení samostatného úniku maskovaného muže Rakušanů.

Třetí třetina už se nesla v pozvolnějším duchu. Oba týmy zahrozily z několika brejkových příležitostí. Velkou šancí pak měli Vídeňští v 52. minutě, kdy se Nador natlačil před Helešice, který si poté musel poradit i s několika dorážkami z hranice svého brankoviště. Jediný gól tak padl až krátce před závěrečnou sirénou a opět byl v režii domácích. První znojemská formace si najela do útočného pásma a Marek Špaček zavěsil nad lapačku, do růžku klece Vídně.

Petr Kučírek (Znojmo): Klukům za vítězství děkuji, výsledek 4:0 je poměrně jasný. Ale musím uznat, že podobný výkon by nám do nedělního zápasu se St. Pöltenem nestačil. Budeme muset přidat a zlepšit se téměř ve všech činnostech. Dnes chytal Petr Helešic, v neděli se do brány postaví Michal Dovina.