LA Stars
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LAS (6:3)

K druhému víkendovému domácímu utkání naskočili znojemští hokejisté s Dovinou v bráně a již v páté minutě se poprvé měnilo skóre na časomíře. Střelu od modré čáry tečoval v chumlu před brankovištěm zřejmě jeden z hostujících hráčů, gól byl připsán Marku Špačkovi. Stejný hráč mohl o chvíli později přidat druhý gól, ale v sólovém úniku na Wegerera nevyzrál. V polovině třetiny pak orazítkoval tyčku Dovinovy klece Richter.

Od té chvíli již příliš hokej k vidění nebyl. Rozhodčí se rozhodl vylučovat a jeden trest stíhal druhý. Výjimkou nebyla ani hra třech proti třem. Asi největší šanci v tomto nestandardním časovém úseku spálil hostující Schröder, jehož u své tyče vychytal Dovina a poradil si i s pukem letícím kolem brankoviště na hůl dalšího dorážejícího hráče.

Prostřední dvacetiminutovku opět lépe načali domácí. Po kombinaci první znojemské formace se radoval střelou z mezikruží nad lapačku gólmana Vojtěch Žemlička. Orli poté spálili dvě velké šance, které měli na svých holích Nováček a posléze Špaček, a udeřili až krátce před polovinou duelu, kdy puk zaplul ukázkovým obloučkem do rakouské kasy po zásahu Davida Košťála.

O dvě minuty později se mohlo Znojmo radovat znovu po přesné teči Vojtěcha Žemličky. Ani Orlům se ale nevyhnula slabší chvilka a Marco Richter využil okénka ve znojemské defenzívě a poslal puk mezi dvěma hráči až do Dovinovy klece. Dobrou šanci poté ještě zahodil Richter, menší potíže mohla způsobit i žabička z hole Gysiho.

Domácí si ale svůj tříbrankový náskok udrželi až do 41. minuty, kdy opět odvedl dobrou práci Richter a poté poslal nezištný pas na hůl Daniela Leißera, jenž lehoučkou tečí nasměroval puk za záda Doviny. Orli dokázali velmi rychle reagovat, Tomáš Hačecký využil dobré kombinace s Kacetlem a v mezikruží nastavil naprosto přesně svou hokejku, která zavedla puk až do sítě Wegererovy svatyně.

Stars ještě nic nezabalili, ale ztroskotávali na solidním výkonu gólmana Doviny, který několikrát svůj tým podržel. Na 6:2 pak zvyšoval znojemský náskok opět Tomáš Hačecký po svém sólovém úniku. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou ještě upravil na konečných 6:3 Florian Baltram.

Petr Kučírek (Znojmo): Jak jsme předpokládali, bylo to velice těžké utkání. St. Pölten bruslil celých šedesát minut a rozhodně nám nedal nic zadarmo. I když musím přiznat, že za stavu 4:2 jsem se chvíli o výsledek bál. Klukům můžu poděkovat za bojovnost, utkání zvládli a teď už si zase otevřeli cestu do play-off. Nahrály nám i výsledky ostatních týmů, takže o druhé postupové místo ještě bude velký boj.