Orli Znojmo Orli Znojmo
ČF1
EBEL - pá 7. 3. 2014 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
4:3p
1:3, 1:0, 1:0 - 1:0
Linz

Fantazie! Prodloužení přineslo Orlům první výhru v play-off

Přestože Orli vstřelili první branku, Linz se rychle dokázal vzchopit a vybojoval si dvougólové vedení. Domácím se ztráta podařila dotáhnout a utkání se přehouplo až do prodloužení, ve kterém vstřelil vítěznou branku Michael Kolarz. Znojmo se tak může radovat z vedení 1:0 na zápasy.

Znojemský tým vstoupil do prvního čtvrtfinále nejlepším možným způsobem. Už po necelých dvou minutách rozjásal zaplněný stadion Jan Šeda, který šikovně vložil hůl do Kolarzovy střely a tečoval ji přesně k levé tyči hostující branky. Nicméně hostující Linz brzká inkasovaná branka nepoložila. Naopak. Vysokým forčekingem dělali domácím velké problémy a dva vyhrané osobní souboje v útočném pásmu jim pomohly obrátit skóre.

Nejprve po sedmi minutách vybojoval Hisey puk, narýsoval skvělou křížnou přihrávku před branku a Andrew Kozek měl u vzdálenější tyče lehkou úlohu v podobě trefení odkryté branky. A stejný hráč, nejlepší střelec EBEL v uplynulé sezóně, se v 15. minutě prosadil znovu. Opět po podobné situaci, kdy hosté získali puk v útočném pásmu a Kozek tentokrát pálil přesně do horního růžku z mezikruží. Aby znojemského zmaru v úvodní dvacetiminutovce nebylo dost, proměnil Frank MacDonald rychlý brejk v 16. minutě přesnou ranou z mezikruží ve třetí gól Linze.

Druhá třetina tak nesla jasný úkol pro znojemský tým – dostat se zpět do zápasu. To se dlouho navzdory převaze a přesilovým hrám nedařilo, až v 37. minutě trvající tlak konečně zužitkoval Patrik Novák, jenž se po průniku po levém křídle dostal před branku a dokázal dorazit Procházkovu vyraženou střelu do sítě.

Znojmo přestřílelo svého soupeře ve druhé třetině 21:9, ale na vyrovnání si muselo počkat až do závěrečné části. Drtivý tlak Orlů využil deset minut před koncem třetí třetiny opakovanou střelou přes clonící hráče Antonín Bořuta. K rozhodnutí nepomohly ani závěrečné přesilovky, a tak po přestávce následovalo prodloužení až do rozhodnutí. V něm se střídaly šance na obou stranách, až v 75. minutě hosté vyrobili chybu ve středním pásmu, v přečíslení přihrál Pucher Michaelu Kolarzovi a ten rozvlnil síť za Ouzasovými zády.

Orli si tak připsali historicky první vítězství v play-off na domácím ledě a v sérii vedou 1:0!


Autor: Marcela Procházková

VIDEO: Další prodloužení bych už nezvládl, měl jsem hlad, vtipkoval Michael Kolarz

Téměř čtyři dvacetiminutovky trval první čtvrtfinálový zápas mezi Znojmem a Linzem. To je jistě nejdelší utkání, které Orli kdy odehráli. V 75. minutě jej ukončil dělovkou k tyčce obránce Michael Kolarz, který se o výhře rozpovídal v rozhovoru na kameru.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 1 1 1 0
Jiří Beroun 0 0 0 1 0
Zdeněk Blatný 0 0 0 -2 2
Antonín Bořuta 1 0 1 0 0
Ondřej Fiala 0 0 0 1 0
Adam Havlík 0 0 0 0 0
Michael Kolarz 1 2 3 0 0
Jan Lattner 0 0 0 -2 0
Jan Müller 0 0 0 0 0
Patrik Novák 1 0 1 1 0
Richard Pavlikovský 0 0 0 0 0
Martin Podešva 0 0 0 0 2
Milan Procházka 0 1 1 1 0
Peter Pucher 0 1 1 0 0
Aleš Sova 0 0 0 0 0
Juraj Sýkora 0 0 0 -2 0
Jan Šeda 1 0 1 1 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 0 2
Andrew Thomas 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Sasu Hovi 75 40 3 37 92,50 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Zápasy play-off mám rád. Navíc ty, které ještě dojdou do prodloužení, kdy ze sebe hráči tahají maximum. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, aktivně, nakonec jsme i vsítili branku. Po hloupé chybě a následném inkasování jsme se trochu zalekli a trochu polevili v koncentraci. Soupeř toho využil, vstřelil dva góly, které mimochodem nešly chytit. Řekli jsme si, že musíme dohrát bez inkasování a v následujících dvou třetinách dorovnat. Před kluky klobouk dolů, že se nesložili, odmakali vše, co šlo, vyrovnali a v prodloužení ještě skórovali.

Rob Daum (Linz): V první třetině jsme byli lepší a vedli 3:1, ve zbytku zápasu ale rozhodly přesilovky a oslabení. Je opravdu neskutečné, co tu publikum dokáže udělat s průběhem zápasu. Můžeme si ale ze zápasu vzít hodně pozitiv do dalšího průběhu série.

Fotogalerie

Související články