Lublaň
1/3
2/3

Dramatický závěr přinesl Znojmu bod

Orli se dvoubrankového vedení, které si hosté vytvořili, nezalekli. V napínavé třetí třetině se trefili Tomas s Pavlikovským a následovalo prodloužení. Zápas se nakonec protáhl až do samostatných nájezdů, kde ale byli po dlouhých osmi sériích úspěšnější hosté ze Slovinska.

Znojemští hokejisté nastoupili do utkání proti poslední Lublani jako jasný favorit, navíc ve své domácí premiéře se představil gólman Chris Holt. Přestože Orli odstartovali náporem a před Chiodem to ze začátku hodně vřelo, domácí si mohli oddechnout poté, co ve třetí minutě nastřelil Kalan břevno. Holt se ve vynikajícím světle ukázal o chvíli později, kdy vychytal Aleše Mušiče. Následná znojemská přesilovka se příliš nevyvedla a až po ní spálil velkou šanci Havlík.

Gólman Lublaně Chiodo měl obrovské štěstí po Štachově ráně, která orazítkovala tyčku. A když ani další početní výhoda Jihomoravanů v samém závěru třetiny nepřinesla změnu skóre, oba týmy odcházely za bezbrankového stavu do kabin.

Až v čase 24:43 se poprvé rozsvítilo červené světlo za jednou z klecí a trochu překvapivě to bylo za tou znojemskou. Švih Marvina Degona zaplul k bližší tyči Holtovy brány. Vzápětí musel americký maskovaný muž zneškodnit i další příležitost Mušiče, skvěle si počínal i proti samostatnému úniku Zanoškiho. Orli se naopak v této fázi hry dostávali do šancí jen zřídka, a když už se zadařilo, netrefil Pavlikovský pobídka Puchera do mezikruží.

Před polovinou duelu bylo domácím ještě hůře. Žiga Pešut využil zmatků v defenzívě Orlů a z prostoru u levé tyče propasíroval kotouč za Holtova záda podruhé. Následně přišly dvě velké chvíle Lubomíra Štacha. Znojemský zadák nejdřív jen trefil břevno Chiodovy svatyně. Tuto situaci ještě zkontroloval rozhodčí u videa. O minutu později pak našel Štach jen přesouvajícího se gólmana.

Znojmo vlétlo do třetí třetiny s jasným cílem a tomu se přiblížilo již v 43. minutě, kdy Roman Tomas poprvé v utkání propálil Chioda. Orly úspěch znatelně povzbudil a začali na ledě dominovat. Tentokrát však neslavily úspěch přesilové hry, v nichž se domácí hokejisté nedokázali prosadit před lublaňskou svatyní.

Čas velmi rychle ubíhal a jednobrankové manko se stále nedařilo smazat. Nepovedlo se to ani Podešvovi, který pět minut před sirénou trefil opět jen tyčku. Až sto čtyři vteřiny před koncem se objevil v kruhu Richard Pavlikovský a poslal kotouč pod víko Chiodovy klece. Obrovská vlna radosti prolétla zimním stadionem a rezonovala ještě před startem prodloužení.

V pětiminutovém nastavení jsme se rozuzlení nedočkali, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Infarktové penalty se dostaly až do osmé série, v níž Tom Zanoški vykouzlil Lublani bod navíc.

Jiří Režnar (Znojmo): Soupeř dnes hrál skvěle do defenzivy, naprosto perfektně si pohlídal střední pásmo a čekal na brejky. My jsme na ně bušili a nemohli se prosadit. Pak jsme dostali gól, trochu jsme přestali hrát. Soupeř toho okamžitě využil a překonal nás podruhé. Než jsme se vzpamatovali, tak byl konec třetiny. Do té třetí jsme pak šli s tím, že musíme za každou cenu vyrovnat, že si nemůžeme dovolit další domácí prohru. Nakonec se nám v hodině dvanácté podařilo vyrovnat a v nájezdech to je loterie, kterou jsme tentokrát prohráli.