Orli Znojmo Orli Znojmo
28. kolo
EBEL - pá 19. 12. 2014 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:4sn
1:0, 2:1, 0:2 - 0:0
Salzburg

Po vydařeném výkonu podlehli Orli lídrovi po nájezdech

Poté, co Orli otevřeli skóre, drželi nákok až do devětapadesáté minuty. Pak se hostům podařilo vyrovnat a utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. Bonusový bod bral po sedmé sérii nakonec Salzburg.

Po úvodním buly, které před televizními kamerami stanice SPORT 5 vhodil starosta města Znojma pan Vlastimil Gabrhel, se k náporu propracovali domácí. Roman Tomas ale z ideální pozice v mezikruží nevyužil přesnou přihrávku a poslal puk mimo tři tyče. Salzburg nebezpečněji zahrozil až v početní výhody zkraje 7. minuty, ale přes veškerou jeho snahu byla střelba nepřesná. Naopak na konci oslabení se objevil v samostatném úniku Radek Číp, jenž bekhendovým blafákem zakončeným pod víko přelstil zkušeného Brücklera.

Stadionem to poté jen zašumělo na konci kombinace tria Špaček-Klimíček-Fiala, kdy Klimíčkovo nahození Brückler neudržel a nechal tak dorážet najíždějícího si Ondřeje Fialu. O chvíli později pak Tomas z mezikruží mířil již podruhé jen mimo salzburgskou klec. Znojemský strážce Holt se zase musel činit po ostré ráně Trattniga.

Hned v prvních vteřinách prostředního dějství se musel Chris Holt ve svém brankovišti opět otáčet, aby zlikvidoval dorážky Sterlinga z hranice brankoviště. Výtečně si špičkou betonu počíhal i na pokus Konradsheima. Ve 24. minutě se Šedova formace dostala do hromadné potyčky se soupeři, z několika trestů za hrubost vykrystalizovala znojemská početní výhoda, která však nebyla využita.

Orli ale dokázali proměnit hned tu další. Ve středním pásmu se kotouče ujal Richard Pavlikovský, vybruslil si s ním až do kruhu, odkud poslal střelu nad rameno gólmana do růžku rakouské svatyně. Býci ale vzápětí našli odpověď. I když trochu kuriózní. Střela Troye Milama se odrazila od horní tyčky na záda Holta a odtud se puk dokutálel za brankovou čáru.

Krátce po polovině duelu se navíc pustili do bitky u střídaček Nemčík a Beech. Na ledě se začalo jiskřit. Konec třetiny se ale odehrával téměř výlučně ve znojemském útočném pásmu, kde se dvakrát pokoušel Brücklera překonat Číp, svoji šanci zazdil i Podešva. Až Marek Špaček trochu překvapil rakouského brankáře ránou nad rameno, na níž Brückler nestihl zareagovat.

Závěrečná část hry přinesla logicky větší aktivitu Salzburgu. Ten se pohyboval hodně času před svatyní Holta, který měl také více práce. A dokázal odolávat až do času 52:42, kdy se zmocnil odraženého puku Ben Walter a poslal jej k tyčce. Těžké chvíle pak prožívala znojemská defenzíva při vyloučení kapitána Berouna, ale i tuto situaci dokázala ustát.

Naopak nad orlí síly byla situace z 59. minuty, v níž se Holtem vyražený kotouč ocitl na holi zcela volného Dominiqua Heinricha, jenž jej napálil do odkryté části klece. A když do šance Berouna v posledních vteřinách základní hrací doby lehl jeden z hostujících hráčů, bylo jasné, že utkání půjde do prodloužení.

V prodloužení to byl opět Salzburg, který byl nebezpečnější. A také si vykoledoval početní výhodu, což se domácím fanouškům vůbec nelíbilo. Jakub Grof ale přesto usedl na trestnou lavici. Za bouřlivé podpory se Orlům podařilo odolat, a dokonce po návratu Grofa vstřelili Znojemští gól, který ale rozhodčí neuznali pro odpískaný ofsajd.

Podruhé za sebou jsme se tak na domácím ledě dočkali samostatných nájezdů. A v nich byli opět úspěšní hosté. Vítězný gól zařídil v sedmé sérii Ryan Duncan.


Autor: Marcela Procházková, Petra Matůšová

VIDEO: Musíme si dávat pozor na odražené puky před brankou, upozorňuje Marek Špaček

První bod a zároveň i první branku si letos v zápase proti Salzburgu připsal útočník Marek Špaček. "Naštěstí se mi povedla klička. Gólman měl zavřený výhled, a tak to tam padlo," popisuje gól z konce druhé třetiny.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bača 0 0 0 1 0
David Bartoš 0 0 0 0 2
Jiří Beroun 0 0 0 -1 2
Antonín Bořuta 0 0 0 -2 0
Radek Číp 1 1 2 1 0
Ondřej Fiala 0 0 0 1 0
Jakub Grof 0 0 0 0 2
Adam Havlík 0 0 0 -1 0
Maris Jass 0 1 1 1 0
Jiří Klimíček 0 0 0 -1 0
Martin Nemčík 0 1 1 0 5
Patrik Novák 0 0 0 -1 0
Richard Pavlikovský 1 0 1 -1 2
Martin Podešva 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 0 0 0 -1 0
Branislav Rehuš 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 -1 2
Marek Špaček 1 0 1 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 0 2
Roman Tomas 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Chris Holt 65 33 4 29 87,88 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Dvě třetiny jsme hráli velmi dobrý zápas, ale Salzburg má k dispozici čtyři vyrovnané formace, špičkové hráče. Jeho síla je velká a v závěru toho využil.

Fotogalerie

Související články

Aktuální zprávy
so 20. 12. 2014

VIDEO: Led zasypalo 1659 plyšáků! Děkujeme!