Erste

Skvělý obrat zajistil Orlům cenné vítězství

Skvělý obrat zajistil Orlům cenné vítězství
21.12.2014 | Petr Frömel

Hosté hned v úvodu zápasu během necelé minuty odskočili Znojmu na rozdíl dvou branek, načež reagoval Jiří Režnar oddechovým časem a výměnou gólmana. Tento krok se ukázal jako správný, do konce utkání pálili do černého už jen Orli, kteří ve druhé části snížili a v té závěrečné obrat dokonali.

29.kolo, neděle 21. 12. 2014, 17:30, Zimní stadion Znojmo
3
Znojmo
Fehérvár
2
Třetiny: 0:2, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 34. Novák (Šeda), 42. Tomas (Nemčík), 51. Pucher (Havlík, Podešva) – 2. Lovecchio, 2. Benk (Sikorcin, Hetenyi). Rozhodčí: Gebei, Piragić – Loicht, Nagy. Vyloučení: 6:5. Bez využití V oslabení: 1:0. Diváci: 3027. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal (2. Holt) – Bořuta, Klimíček, Štach, Nemčík, Pavlikovský, Bača, Jass, Grof – Novák, Šeda, Havlík – Tomas, Bartoš, Rehuš – Špaček, Fiala, Číp – Podešva, Pucher.
Fehérvár AV19: Engstrand – Boivin, Ejdepalm, Wehrs, Szirányi, Orbán, Hetényi, Varga, Reiter – LoVecchio, Sarauer, Banham – Kovács, Bartalis, Marino – Benk, Sikorčin, Koger – Németh, Nemes, Magosi.

Poprvé od příchodu Chrise Holta do Znojma dostal v brance od začátku přednost Patrik Nechvátal, po hříchu ale v brankovišti nevydržel dlouho. Už po minutě hry namazal Tomas špatnou rozehrávkou přímo na hůl Jeffu LoVecchiovi, který skóroval střelou pod vyrážečku. O necelou minutu později se Sikorcinova střela na brankovišti dostala k volnému Andrási Benkovi, jenž doklepl do sítě a zvýšil náskok Fehérváru na 2:0.

Domácí na nepříznivou situaci dokázali záhy reagovat. Místo Nechvátala přišel do branky Holt a honba za vyrovnáním mohla začít. Do samostatného nájezdu se dostal Radek Číp, tváří v tvář brankáři Engstrandovi ale neuspěl a trefil jen lapačku. Šance měli v útočné úvodní třetině i hosté. Kovácse nadavakrát vychytal Holt, Marino o chvíli později znojemskou branku minul.

V polovině zápasu se Orli konečně radovali. Ve vlastním oslabení využil dobré Šedovy práce střelou z mezikruží Patrik Novák a poprvé rozvlnil síť branky hostů. Znojemský tlak pokračoval po přestávce. Z levého kruhu si sjel blíže l brance Roman Tomas, procedil puk za čáru skrz betony brankáře a vyrovnal. Znojmo bylo na koni a mělo další šance. Havlík ani Tomas ještě neuspěli, ale v 51. minutě vypálil Peter Pucher z ostrého úhlu k bližší tyči a překonal Engstranda.

Velký obrat se hosté ještě pokusili zvrátit, ale navzdory velkému tlaku v závěrečných minutách, Sarauerovu břevnu a dalších šancích Kovácse už vyrovnat nedokázali. Orli si tak po čtyřech prohraných zápasech připsali další vítězství.

Ohlasy

Jiří Režnar (Znojmo): Jednou už jsem takový zápas zažil, když jsem trénoval Havířov. Bylo to stejné, ve druhé minutě jsme prohrávali dva nula a nakonec jsme vyhráli tři dva. Na začátku zápasu jsme udělali dvě hrubky, které soupeř potrestal, až s příchodem Chrise do branky se naše hra uklidnila. Po první třetině jsme si řekli, že musíme přidat na důrazu, do třetí části jsme hru stáhli na tři pětky a pomohlo to. Točili jsme Adama Havlíka do dvou pětek, jednak proto, že to potřebuje, jednak proto, že nás víc není. Snad se nám do dalšího zápasu uzdraví další hráči.

Fotogalerie

     
 
 
Související články
Vzájemné zápasy
11.kolo | ZNO - FEH | 5:4
19.kolo | FEH - ZNO | 4:5sn
29.kolo | ZNO - FEH | 3:2
44.kolo | FEH - ZNO | 4:3
N3 | ZNO - FEH | 2:1
N8 | FEH - ZNO | 5:1
Statistiky zápasu
Facebook