1:0, 2:0, 1:2
1/3
2/3

Orli body pod stromečkem nenašli, čtyřgólový náskok Villachu byl nad jejich síly

Množství šancí i osobní souboje nabídlo derby dvou týmů s orlem ve znaku. Villach si postupně vypracoval čtyřbrankové vedení, Znojmo se prosadilo až v oslabení ve třetí třetině, a to hned dvakrát. K bodům to však ani přes velký tlak v závěru nevedlo.

Znojmo vkročilo do utkání v podvečer před Štědrým dnem s velkým odhodláním. Do sestavy se vrátili zranění Jan Lattner i Aleš Sova, naopak do Villachu neodcestoval Jakub Grof. Hned v samém začátku si hosté vytvořili několik slibných šancí. Lamoureuxe, nejlepšího gólmana ligy, zasypali sprškou střel. Nedokázali se však prosadit, a tak se slova paradoxně ujal soupeř. Během přesilové hry v jedenácté minutě prošel tevřenou obranou Jihomoravanů Brock McBride a po zemi zasunul kotouč za Holta.

O chvíli později se na ledě strhl pěstní souboj mezi McBridem a Novákem. Oba aktéři si museli odsedět sedm minut na trestné lavici. Mezi týmy to jiskřilo i nadále a na začátku druhé dvacetiminutovky se do sebe pustili Jarrett a Bača. Ve stejném čase musel led opustit i Lamoureux, který se těžce zvedal po úderu u tyčku. Do brankoviště se tak postavil Herzog.

Villach ve druhém dějství zlepšil herní projev a zužitkoval další přesilovku. Tentokrát si připsal bod do svých statistik Marco Pewal. Havlík mohl výsledek v osmatřicáté minutě korigovat, avšak narazil na vynikající zákrok Herzoga. Sedmačtyřicet sekund před sirénou navýšil na 3:0 po chaosu před Holtem Jason Krog.

Stejně jako domácí skončili druhou třetinu, načali tu třetí. Z přečíslení se prosadil Darren Haydar. Soupeř však zbraně nesložil a nadále se hnal do útoku. Kýženého ovoce se dočkal až během vlastního oslabení v třiapadesáté minutě. Z protiútoku překonal Herzoga Ondřej Fiala. Uplynulo pouhých dvanáct sekund a Jiří Klimíček snížil ve stejné nevýhodě na rozdíl dvou branek.

O minutu později to mohlo být dokonce 4:3. Po střele Fialy z kruhu odešli rozhodčí zkontrolovat video, puk sice brankovou čáru překročil, avšak sudí jej nemohli uznat, neboť Novák bránil Herzogovi v zákroku. Závěrečný tlak Orlů ze Znojma vyústil padesát sekund před koncem, kdy trenér Režnar odvolal z branky Chrise Holta. Vánoční zázrak se však nekonal a z výhry se radoval po šedesáti minutách Villach.