Orli celý zápas vedli, o vítězství přišli během půl minuty

01.01.2015 | Vojta Pojer

Znojmo mělo naprosto ideální vstup do utkání. V první třetině si vytvořilo dvoubrankový náskok, který ale Linz ještě dokázalo snížit. Celý zápas pak zůstával stejný stav, až devět vteřin před koncem domácí při hře bez brankáře vyrovnali a pak po dvaceti čtyřech vteřinách vstřelili rozhodující gól.

34.kolo, čtvrtek 1. 1. 2015, 17:30, Keine Sorgen Eisarena Linz
Linz
po prodloužení
Třetiny: 1:2, 0:0, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 18. Hisey (Piché, Kozek), 60. Lebler (Ulmer, Kozek), 61. Piché – 13. Podešva (Klimíček), 17. Podešva (Štach). Rozhodčí: Kincses, Nikolic – Nemeth, Johnstone. Vyloučení: 3:6, navíc Hisey (LNZ) 5 min. + DKU. Využití: 0:1. Diváci: 4865. Střely na branku: 38:41. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, Fechtig, Dorion, Piché, Mitterdorfer, Mayrhauser, Kirchschläger, Kragl – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Hofer – Oberkofler, Ouellette, Iberer – Spannring, Gaffal, Macierzynski.
ORLI ZNOJMO: Holt – Grof, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Štach, Jass, Sova, Bača – Lattner, Šeda, Havlík – Beroun, Fiala, Číp – Tomas, Podešva, Rehuš – Špaček, Bartoš, Novák.

Bez dvou slovenských opor Petra Puchera a Richarda Pavlikovského se znojemští hokejisté představili na ledě Linze. Od prvních minut se museli Orli bránit náporu domácích, kteří zaměstnávali Holta. Ten se musel činit po kombinaci Spannringa a Gaffala nebo po Leblerově pokusu z mezikruží. Na druhé straně kluziště unikl ve vlastním oslabení zadák Jass rakouské obraně, před Ouzasem ale nebyl úspěšný.

Co se nepovedlo lotyšskému reprezentačnímu obránci v dresu Znojma, zvládl o pár minut později Martin Podešva, jenž z mezikruží překonal Ouzase v brankovišti Linze. A pak se dostala ke slovu znojemská přesilovka, ta nejúspěšnější v soutěži. Martin Podešva v její polovině propálil gólmana z obdobné pozice jako při své první trefě. Černá křídla se ještě rychle vzchopila a Rob Hisey po rychlém úniku ze středního pásma snížil na rozdíl jedné branky.

Prostřední dějství odstartovali aktivněji hosté, kterým k nástupu pomohla i brzká početní výhoda. Poté se ale karty obrátily a přišly tři vyloučení na straně Znojma, které logicky nastartovaly Linz. Holt si musel poradit s obrovskou šancí Hofeho, před Ouzasem zase zahrozil po bleskovém kontru Číp.

Třetí třetina se nesla ve vyrovnaném duchu. Oba gólmani se museli činit a dlouho se čekalo na chyby. Vyrovnání měl na své holi nejproduktivnější hráč ligy Kozek, ale ztroskotal na Holtovi stejně jako jeho kolega z útoku Moran. Ani několik vyloučení na obou stranách k dalšímu přesnému zásahu nevedlo a čas rychle utíkal.

Šest minut před koncem ztratili domácí forvarda Hiseyho, který inkasoval pětiminutový trest a navíc musel předčasně do kabin. Orli tak měli k dispozici luxusní početní výhodu, kterou ale trestuhodně promarnili. Což se jim stalo osudné. V infarktovém závěru při power-play srovnal z bezprostřední blízkosti v čase 59:51 Brian Lebler.

Linz se pochopitelně vezl na vlně euforie, kterou dokonale využil po čtyřiadvaceti vteřinách prodloužení Sébastien Piché. Černá křídla si tak vybojovala i druhý bod v utkání.