Innsbruck
1/3
2/3

Orli nedovolili Innsbrucku jedinou branku

Agresivita, se kterou Orli vstoupili do utkání, přinesla ve druhé dvacetiminutovce své ovoce. Znojmo v ní dokázalo vsítit celkem tři branky, které nakonec zajistily, že plný počet bodů poputuje na konto domácího celku. S čistým štítem odešel ze zápasu poprvé v sezóně Chris Holt.

Znojemští hráči otevřeli utkání obrovskou šancí po kombinaci Berouna a Čípa, kdy čerstvě zvolená mladá hvězda EBEL pro měsíc prosinec mohla zakončovat do prázdné klece, v rozhodující chvíli však Ross zablokoval domácímu expresu hokejku. O chvíli později nastřelil Podešva dokonce tyčku innsbrucké brány. I nadále se hrálo prakticky jen na jedné straně kluziště a Munro si nemohl na nedostatek práce stěžovat. Znovu skvěle zasáhl proti švihu Čípa, pokryl i kličkovanou v podání Tomase.

Munro byl ale i nadále mužem první třetiny, střídal jeden zákrok za druhým. Navíc při něm stálo i štěstí jako po pobídce Rehuše před brankoviště, kde zcela nepokrytý Šeda ostře pálil jen do hrudi maskovaného muže. Před závěrem úvodní dvacetiminutovky si znovu řeklo o slovo duo Číp – Beroun. Nejdříve mladý forvard z úhlu nepropasíroval kotouč za brankovou čáru, kapitán Orlů pak z prostoru před gólmanem poslal puk s lehkou tečí vedle svatyně Žraloků.

Stejný obraz hry byl k vidění i ve druhém dějství. Opět to byli hlavně domácí, kteří bušili na innsbruckou obranu. Havlík ale z prostoru u pravé tyče vyklepal jen betony gólmana, na stejné místo mířil i tvrdý pokus Grofa. Na druhé straně ale také zahrozilo, Mario Huber vystrašil znojemské fanoušky svou jedovkou z mezikruží. Síť se však jako první zavlnila za zády hostujícího brankáře. Roman Tomas využil odraženého puku před brankovištěm a nekompromisně zavěsil do z velké části odkryté klece.

Znojmo gól ještě víc nabudil a Munro byl nadále v permanenci. I když už byl překonán Čípem, dokázala kotouč z brankové čáry odpálit rakouská obrana. Ani ta však nestačila na všechny znojemské pokusy... Hezký moment pak vystřihl Martin Nemčík, jenž si povodil hráče soupeře, prokličkoval defenzívou a tísněn procpal puk za záda gólmana. Potřetí se skóre měnilo v čase 38:07, kdy dorážka Jana Šedy skončila za zády bezmocného brankáře, který se po úspěšném vyražení Čípovy střely už nestihl přesunout.

V závěru třetiny zahrozili i hosté. Nejdříve Jeff Ulmer rozvlnil boční síťku, o pár vteřin později musel Holt řešit další nepříjemnou situaci, nulu na svém kontě si ale pohlídal.

Závěrečná část hry se zprvu nesla ve velmi rychlém tempu s minimem přerušení. Znojemští hokejisté již nenabídli tolik vyložených šancí, ale s poklidem si hlídali vývoj duelu. Větší vzrušení přinesla situace z 54. minuty, kdy Holt vleže odolával několika dorážkám z hole Höllera. Rozhodčí ještě nakonec celou situaci zkontrolovali na videu.

Minutky ale přímo zběsilým tempem ubíhaly a hosté se nevzdávali. Ani rychlý švih Höllera ke vzdálenější tyčce však gól Žralokům nepřinesl. Necelé čtyři minuty před sirénou byl ještě vyloučen domácí bek Nemčík, ale velmi jistý Holt si prostě řekl, že dnes puk za svá záda nepustí. A nepustil. Tváří v tvář proti němu ztroskotal i útočník první innsbrucké formace Beech. A přestože se ke konci přeci jen hra trochu kouskovala díky vyloučení a potyčkám, dva důležité body mohly putovat do kasy Orlů.

Jiří Režnar (Znojmo): Věděli jsme, že Innsbruck bude hrát ze zabezpečené obrany. Oni tak hrají vždy, i v domácích zápasech. Poslední dva dny jsme se proto soustředili jen na to, jak jejich defenzivu překonat. Chtěli jsme hrát jednoduše a neztrácet puky na útočné modré čáře, aby soupeř nechodil do brejků. To se nám myslím dařilo. Brankář Munro měl v první třetině 21 zákroků a bylo otázkou času, kdy tam padne gól. Na to, že pět hráčů hrálo s teplotou, jsme podali zodpovědný výkon v defenzivě a kluci splnili to, co jsme si řekli.