Play-off! Orli si po vítězství v Lublani zajistili první šestku

23.01.2015 | Lukáš Peroutka

Tři góly ve druhé třetině zajistily znojemským hokejistům rozhodující náskok v utkání na ledě Lublaně. Dvakrát se prosadili v přesilovce, dvakrát dokonce v oslabení a jistě dokráčeli za vítězstvím, které je tři kola před koncem základní části posouvá do play-off!

41.kolo, pátek 23. 1. 2015, 19:15
Lublaň
Branky a nahrávky: 16. Degon (Zanoški, Ropret), 37. Hadžić (Degon, Cvetek) – 7. Podešva (Rehuš, Tomas), 22. Šedivý (Havlík, Bořuta), 32. Šedivý (Podešva, Havlík), 35. Číp (Šeda), 47. Šeda z trest. střílení. Rozhodčí: Kellner, Smetana – Ettlmayr, Plattner. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 450. Střely na branku: 26:51. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5.
HDD Olimpija Ljubljana: Trelc – Selan, Planko, Cvetek, Degon, Groznik, Podlipnik, Logar – Bishop, Pešut, Koblar – Zanoški, Leber, Ropret – Hebar, Koren, Hadžić – Sotlar, Kalan, Snoj.
ORLI ZNOJMO: Holt – Klimíček, Bořuta, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Sova, Jass – Beroun, Šeda, Číp – Šedivý, Pucher, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Špaček, Fiala, Abdul.

Domácí nastoupili do zápasu bez své brankářské jedničky Andyho Chioda, který je na odchodu z klubu. Debut v EBEL tak mezi třemi tyčemi zažil devatenáctiletý Tomaž Trelc, kterého Orli od začátku zaměstnávali sprškou střel. V sedmé minutě se při vyloučení Degona dostal ke střele Martin Podešva a v přesilové hře otevřel skóre zápasu. Orli byli jasně lepším týmem na ledě, ale Trelc si počínal dobře a jeho spoluhráči dokázali z minima vytěžit maximum. Teprve druhou střelu na Holta přetavil v 16. minutě v gól obránce Marvin Degon.

Obavy o výsledek Orli rázně uťali po přestávce. Nejprve ve 22. minutě využil dohrávanou přesilovou hru Ondrej Šedivý a stejný hráč v polovině duelu po chybě v domácí rozehrávce zvýšil na 3:1 pro Znojmo. Mladý gólman Trelc v domácí brance předváděl solidní výkon a zastavil několik šancí českého týmu, směrem dopředu však Olimpija nepředváděla mnoho. Markantní to bylo zejména v přesilových hrách. V 35. minutě při jedné z nich ujel do brejku Radek Číp a dal Orlům pohodlí tříbrankového náskoku.

Lublaň ještě do konce třetiny korigovala nepříznivý stav zásluhou teče Sebastiana Hadžiće, který tak při své premiéře v EBEL zaznamenal hned brankový zápis, Orli si ale slibnou pozici nenechali vzít. Ve 47. minutě, opět při přesilovce Lublaně, byl v samostatném nájezdu faulován Jan Šeda a nařízené trestné střílení následně proměnil. Tato branka definitivně zlomila odpor domácích. Ve zbytku duelu už si tým Jiřího Režnara vítězství zodpovědným výkonem pohlídal. Porážka Bolzana v souběžně hraném utkání proti Salzburgu pak rozhodla o tom, že Orli si tři kola před koncem základní části definitivně zajistili účast v první šestce a tím také jistotu play-off.