Orli Znojmo Orli Znojmo
20. kolo
EBYSL - so 1. 11. 2014 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
5:1
2:1, 1:0, 2:0
MAC Budapešť

Junioři rozstříleli Budapešť pěti brankami

Už v první třetině si znojemští junioři vybojovali vedení. Hosté sice snížili na rozdíl jedné branky, to ale bylo z jejich strany vše. Dál se už utkání odvíjelo zcela v režii domácích Orlů, kterým za vítězství poputuje do tabulky plný počet bodů.

Již od prvních minut bylo jasné, kdo bude v utkání tahat za delší konec. Mladí Orli vlétli do utkání jako uragán a již po prvních pěti minutách Zbyněk Horák orazítkoval tyč. Netrvalo však ani další čtyři minuty a Znojmo otevřelo skóre. Tomáš Račický skvělou tečí zmátl gólmana hostů, který si puk srazil za vlastní záda. V šestnácté minutě se z dorážky prosadil Jiří Lander, na což našli hosté odpověď o dvě minuty později, kdy Richard Tóth nahození od modré prohodil až za Bačova záda.

Druhé dějství nabídlo sice méně gólů, zato stejnou podívanou jako to první. Domácí tým na ledě jasně dominoval, což potvrdil Dominik Synek, jenž po skvělé přihrávce od Zajíce uklízel kotouč do prázdné brány. Do konce druhé dvacetiminutovky to bylo vše.

Závěrečnou periodu začali s velkou vervou opět Orli, kteří soupeře uzamkli před vlastní bránou a k ničemu ho nepustili. Synek po skvělém úniku a překonání gólmana ale nakonec trefil pouze tyč. Gól ale přišel vzápětí, Jiří Svatuška po přihrávce před bránu zakončoval jednoduše do prázdné klece. Výsledek se již téměř zdál konečný, ale ještě minutu a půl před koncem zvýšil na čtyřgólové vedení Orlů Josef Krcho.


Autor: Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Forman 0 0 0 0 0
Tomáš Hačecký 0 0 0 0 0
Zbyněk Horák 0 1 1 0 0
Josef Krcho 1 2 3 2 0
Milan Křípal 0 0 0 2 0
Jiří Lander 1 0 1 0 0
Karel Nahodil 0 0 0 0 0
Michal Pospíšil 0 0 0 2 0
Tomáš Račický 1 1 2 1 0
Jiří Svatuška 1 1 2 2 0
Dominik Synek 1 1 2 1 0
Jakub Švanda 0 0 0 1 2
Jan Toman 0 0 0 1 0
Marc Zajíc 0 3 3 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Maxmilián Bača 60 23 1 22 95,65 0 0

Ohlasy k utkání

Leoš Zajíc (Znojmo): Předvedli jsme vynikající hru, byl to doteď nejlepší hokej, který jsme předvedli. Rozhodně jsme nehráli proti slabému soupeři, dojeli se silným mužstvem, které je právem druhé. Dnes se ale k ničemu nedostali, kluci je odstavovali od kotoučů a k ničemu je nepustili. Vyzdvihl bych Karla Nahodila, který odvedl kus dobré práce, protože nebyl zvyklý hrát na čtyři obránce. Stejně bych chtěl pochválit Honzu Tomana, který se také blýskl. Skvěle ale hráli úplně všichni.