VASAS Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VAB (9:1)

Orli začali první třetinu ve velkém stylu. Už ve třetí minutě se naskytla krásná šance pro Marce Zajíce, který zakončoval do prázdné brány. Neuběhlo ani pět minut a Daniel Salát využil přesilovou hru, když propálil hostujícího gólmana střelou kolem vyrážečky. Orli si dále vytvářeli slušný tlak, kterému Mihaczi nedokázal vzdorovat moc dlouho. Nakonec v oslabení podlehl dorážce z hole Zbyňka Horáka. Poslední minuty úvodního dějství, kdy domácí hráli za stavu pět na tři už ale byly bezgólové.

Znojmo dokázalo překvapit rychlým nástupem i ve druhé dvacetiminutovce. Po první minutě hry pálil už podruhé přesně do černého Zbyněk Horák. Hostující brankář si ani chvilku neodpočinul a znovu lovil kotouč ze své svatyně. Tentokráte po bekhendové střele Bronislava Fruhwirta. Budapešti se nedařilo ani v této části hry. S jedinou nebezpečnou šancí, kterou si vytvořil Dabasi si Bača hravě poradil, a Orli tak odcházeli do kabin za stavu 5:0.

Jak už bylo v utkání zvykem, i třetí třetina začala v gólovém stylu. Tomáš Račický propasíroval kotouč pod betonem hostujícího brankáře rovnou za brankovou čáru. Znojmo dál tlačilo hosty do obranného pásma a ve čtyřicáté třetí minutě našel skulinku mezi betonem a tyčí Jiří Lander. Znojemský brankostroj se ale na čísle sedm nezastavil. Tomáš Hačecký využil možnost skórovat do prázdné svatyně a orlí náskok čítal nedosažitelných osm branek. Hosté ale přeci jen trochu snížili, když Henrik Rull našel volný prostor mezi betony domácího brankáře. Jihomoravanům se ale osmibrankový náskok natolik zamlouval, že svému soupeři znovu odskočili. Jiří Svatuška pohotovou střelou vsítil devátou branku utkání za červené barvy. Budapešti k lepšímu výsledku nepomohla ani přesilová hra pět na tři.

Leoš Zajíc (Znojmo): Zasloužené vítězství, kluci hráli dobře. Měli jsme z toho trochu obavu, protože nám v pauze vypadla přípravná utkání, ale hodně jsme trénovali. Respekt před soupeřem tam byl, kluci vzali utkání vážně. Mám radost z toho, že to kluci takto zvádli. Gólů mohlo být víc...ale devět je úplně vynikající. Trochu jsem se bál, že budeme zkostnatělí, ale nebylo třeba mít obavu. Bylo vidět, že si kluci chtějí zahrát a hrají v pohodě.

Utkání bylo velmi rychle odehrané, což je pro nás jen dobře. Rychle jsme rozhodli, což bylo taky výborné. Už jen proto, že zítra hrajeme hned další zápas. Navíc s Linzem, který je náš velmi neoblíbený soupeř, tak uvidíme, jak se zápas vyvine.