V derby znovu úspěšnější Znojmo

24.02.2015 | Marcela Procházková

Těsné vedení z úvodu první části dokázali Orli držet až do poloviny třetí třetiny, kdy se soupeři podařilo vyrovnat. Další gól už nepadl, a potřetí za sebou tak ve vzájemném zápase o vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých bylo Znojmo opět úspěšnější.

N7, úterý 24. 2. 2015, 18:30, Zimní stadion Znojmo
Vídeň
po samostatných nájezdech
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 6. Šeda (Šedivý, Jass), rozh. náj. Šedivý – 49. Nödl (Hartl). Rozhodčí: Babić, Gebei – Loicht, Nagy. Vyloučení: 7:5. Bez využití: Diváci: 3002. Střely na branku: 34:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
ORLI ZNOJMO: Holt – Bořuta, Jass, Havel, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Sova, Grof – Beroun, Šeda, Novák – Tomas, Podešva, Číp – Šedivý, Bartoš, Havlík – Špaček, Pucher, Fiala.
UPC Vienna Capitals: Zaba – Iberer, Carson, Fraser, Lakos, Klimbacher, Peter, Hackl – Magowan, Bois, Sylvester – Fischer, MacArthur, Foucault – Ferland, Watkins, Rotter – Nödl, Schiechl, Hartl – Puschnik.

Již od prvních vteřin utkání bylo jasné, kdo bude na znojemském ledě dominovat v prvním dějství. Počáteční tlak se ale podařilo zužitkovat až v sedmé minutě, kdy se za domácí prosadil Jan Šeda, jenž za Orly odehrál jubilejní dvousté utkání. I nadále byli domácí aktivnějším celkem, v jedenácté minutě se mohl prosadit Číp, ale v rozhodující chvíli trefil pouze Zabův beton. Do konce úvodní dvacetiminutovky se toho již mnoho zajímavého nestalo, oba celky hrály vyrovnaně.

Druhé dějství oproti tomu nabídlo zcela odlišný hokej. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara uzamkli své obranné pásmo a nadělali Vídni mnoho problémů v ofenzivě, přitom sami několikrát zahrozili. Hned v úvodu prostřední periody si také znojemští hokejisté odbyli přesilovku pět na tři, ale početní výhodu nevyužili. V následujících minutách měli navrch hosté, jejich útok byl smrtící, ale organizovanou obranu Orlů ne a ne překonat.

Nejdřív se ve třicáté minutě utrhl Watkins, jehož střele na poslední chvíli zabránilo přeskočení puku přes čepel jeho hole. Následně dokonce ve třicáté čtvrté minutě Vídeň skórovala, ale sudí gól neuznal po zkontrolování videa, kde zjistil úmyslný kop do puku. Ke konci druhé dvacetiminutovky udeřilo i Znojmo, jenže ani Podešva, natož Pavlikovský nedokázali najít skulinu v Zabově výstroji.

V závěrečném dějství se opět chtěli ujmout vedoucí role domácí. Jenže Tomas, který měl odskočení na dvě branky na holi, vystřelil jen do klína hostujícího gólmana. Po této akci se Vídeň stále drala do útoku, hladověla po vyrovnání, které se jí ve čtyřicáté deváté minutě povedlo. Andreas Nödl našel puk v těsné blízkosti brány a z takové dálky se nemýlil. Vedení domácích měli na holi Podešva a Štach, ale ani oni nedokázali vsítit branku. Zápas tak dospěl k prodloužení, kde však ani jeden tým nebyl s to rozhodnout. Z toho plynoucí nájezdy rozhodl Ondrej Šedivý, který vstřelil jedinou branku po čtyřech sériích.

Jiří Režnar (Znojmo): Loni jsme měli s prodlouženími i nájezdy problémy, jsme rádi, že nám to teď vychází. Snad to vydrží. Náš záměr je hrát tyto utkání v přípravě na play-off více defenzivně. Všichni víme, že máme ofenzivní mužstvo a je těžké tyto věci měnit. Ale řekli jsme si, že chceme hrát disciplinovaně jako jeden tým a ne se utrhávat a vymýšlet individuální góly. Vyhrávat 1:0 je lepší, než jednou zvítězit 6:1 a poté prohrát.