Linz
1/3
2/3

Černá křídla odlétla ze Znojma s osmigólovým přídělem

Po dvou třetinách vedlo Znojmo jen o dvě branky a vysoké výhře nic nenasvědčovalo. V závěrečné části ale přišel velký brankostroj Orlů, kteří hostujícího brankáře překonali v pěti případech a vyprovodili jistého účasníka Ligy mistrů debaklem. O tom, zda nakonec obsadí třetí nebo čtvrté místo, rozhodne poslední kolo v úterý.

Duel hraný v uvolněné atmosféře jistoty účasti v první čtyřce začali lépe domácí. David Bartoš v desáté minutě zakončil rychlý brejk dvou na jednoho do odkryté branky za brankáře Dechela a Orli vedli. Hrál se vyrovnaný hokej bez většího množství osobních soubojů. Další branky začaly padat po přestávce. Nejprve Ondrej Šedivý pohotově z brankoviště dorazil ránu Jiřího Klimíčka a zvýšil na 2:0, následně sice juniorská lajna hostů snížila taktéž po dorážce Steffana Gaffala, ale to bylo ze strany hostů na dlouhé minuty vše.

Naopak Roman Tomas využil nejistého Dechelova zákroku k dorážce Pavlikovského střely a zajistil domácím znovu dvougólový náskok. S góly se poté roztrhl pytel v úvodu třetí části. Další volný kotouč, se kterým si Dechel neporadil, napálil pod břevno hostující branky Richard Pavlikovský. O chvíli později Adam Havlík trefil z ostrého úhlu odkrytou branku po Havlíkově přihrávce a povedenou tříminutovku Orlů završil Jan Šeda parádní ranou z mezikruží.

Přítomnost hostujícího celku na ledě v 50. minutě připomněl pohotovou tečí nahození od modré Markus Pirmann, ale poslední slovo v rozhodnutém zápase měli znovu domácí. Radek Číp nejprve zblízka propálil Dechela a následně posunul skóre na 8:2 přesnou ranou ještě Patrik Novák. Exhibiční závěr duelu přinesl Orlům dva body a vítězství v posledním domácím duelu před play-off.

Jiří Režnar (Znojmo): Výsledek je pro nás pozitivní. Bylo to ale specifické utkání, Linz měl jistotu druhé příčky, zápas pro něj nic neřešil a těžko hodnotit, jak se k tomu postavili. Normálně je to agresivní mužstvo hrající aktivní hokej, tentokrát hráli takového zanďoura. Ve třetí třetině nám to tam poté napadalo. Zkusíme nyní urvat aspoň bod v Salzburgu, třetí místo je lákavé. Nad možnými soupeři už jsme trochu seděli, ale nejprve uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.