Graz
1/3
2/3

Orli prodloužili domácí neporazitelnost a nadále vládnou EBEL

Orli zvítězili před svým publikem i počtvrté a zůstávají tak v čele tabulky. Každá z prvních dvou třetin přinesla po jednom gólu. V poslední části zápasu pak sice dokázal Graz snížit, domácí však okamžitě odpověděli na konečných 4:1.

Atmosféra slavnostního ceremoniálu u příležitosti 1000. utkání Petera Puchera v základní části nejvyšších soutěží se přenesla i do úvodu utkání. Už po dvou minutách byli fanoušci znovu na nohou, poté co Yellow Horn našel před brankou Davida Bartoše, a ten přesnou ranou otevřel skóre zápasu.

Orli byli aktivnější, vytvářeli si šance, jen v zakončení jim scházela větší přesnost a trochu štěstí. Šulák od modré orazítkoval tyč, dánský reprezentační gólman Dahm pak vychytal Fialovu šanci i další střely domácích. V polovině duelu dostal kotouč do branky Novák, rozhodčí jej ale kvůli předchozímu postavení Lattnera v brankovišti neuznali. A tak se Znojmo radovalo až o pět minut později, to byl Jan Lattner v pozici dorážejícího střelce a z úhlu zavěsil volný puk pod břevno. V samotném závěru třetiny mohl pojistit vedení českého týmu Novák, na nějž zívala odkrytá branka, jenže nasměroval svou ránu pouze do tyče.

Tyčky vůbec přitahovaly puky ze znojemských holí. Ve třetí třetině nastřelil další aktivní Martin Bača, neúspěch ho ale neodradil a o pár vteřin později s přispěním teče hostujícího obránce překonal ranou od modré Dahma. Hosté se probudili až za stavu 3:0. Ve 48. minutě dosáhli branky, kterou sudí po konzultaci s videem neuznali, o tři minuty později už se radovali právoplatně, když další dánský reprezentant Morten Poulsen dorazil za Nechvátalova záda střelu Marcoua.

Razítko na vítězství Orlů tak musel dát až sedm minut před koncem Ondřej Fiala, jenž se přesně ke vzdálenější tyči trefil z první po přihrávce koho jiného, než muže, kterému tento večer patřil – Petera Puchera.

Jiří Režnar (Znojmo): Jsme rádi za výhru proti takovému soupeři jako je Graz. Hrají ze zajištěné obrany, o to je vítězství cennější, protože tento styl nám příliš nevyhovuje. Hráči dodrželi přesně to, co jsme si řekli na tréninku. Z naší strany to byl pohledný hokej. Na první místo v tabulce se dívá pěkně, ale jestli byl začátek sezóny úspěšný, to si můžeme říct po dvaceti kolech.