Potřetí v řadě výsledek 4:1 a šestá letošní výhra!

02.10.2015 | Lukáš Caha

Stejně jako v předchozích dvou utkáních, tak i v Dornbirnu dali znojemští hokejisté čtyři branky a jen jednou inkasovali. Velkou zásluhu na šesté letošní výhře má i Roman Tomas, jenž se dvakrát trefil do černého a jednou asistoval. Orli tak dále kralují EBEL. S pětibodovým náskokem.

7.kolo, pátek 2. 10. 2015, 19:15
Dornbirn
Branky a nahrávky: 5. Grabher (Greentree, MacKenzie) – 1. Tomas (Fiala, Biro), 30. Tomas (Fiala, Pucher), 47. Bořuta (Šedivý), 53. Štach (Tomas, Fiala). Rozhodčí: Berneker, Smetana – Paradatscher, Smeibidlo. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 2140. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Dornbirner Eishockey Club: Madlener – Caruso, MacKenzie, Lembacher, Magnan, Jeitziner, Duller, Waldhauser – D´Alvise, Arniel, Livingston – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Grabher – Putnik, Häußle, Macierzynski.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.

» Prohlédněte si online přenos zápasu s animacemi gólů

Na ledě nejvzdálenějšího soupeře v EBEL začali Orli bleskově. Už po čtyřiceti vteřinách našel Fiala střílenou přihrávkou z otočky u vzdálenější tyče číhajícího Romana Tomase, a ten do odkryté branky otevřel skóre zápasu. Dornbirn ale brzy odpověděl. V páté minutě se díky tlaku v útočné třetině dostal ke střele Martin Grabher Meier a srovnal stav duelu. V poslední minutě úvodní části mohl vedení Orlům vrátit Šedivý, ale jeho šanci zastavil obětavý zásah domácího obránce.

Po pauze Znojmo nejprve zvládlo vlastní oslabení při vyloučení Nováka a ve 30. minutě, stejně jako v předchozím utkání ve Fehérváru, udeřilo. Opět u toho byl Fiala, který vyslal přesnou přihrávkou do jízdy Romana Tomase, jenž z mezikruží prostřelil brankáře Madlenera. O dvě minuty později mířil sám na branku Patrik Novák, jenže samostatný nájezd nevyužil a vzápětí na druhé straně sledoval, jak je po faulu na D´Alvise nařízeno trestné střílení. Patrik Nechvátal ale na kanadského útočníka vyzrál a podržel svůj tým.

Dvougólový náskok mohl Orlům přihrát Yellow Horn, jenže ve velké šanci nechal v závěru druhé třetiny vyniknout Madlenera. A tak se Znojemští radovali až v závěrečné třetině. Těsně po vypršení přesilovky ve 47. minutě se do odraženého kotouče opřel na modré Antonín Bořuta a svou první brankou v sezóně uklidnil české mužstvo. To už nepřipustilo drama, poprvé v bílých dresech dovedlo utkání k jasnému vítězství, jenž pečetil ještě v 53. minutě trefou od modré čáry Lubomír Štach. Znojmo zvítězilo pošesté z úvodních sedmi kol a upevnilo si pozici lídra tabulky.