Orli Znojmo Orli Znojmo
13. kolo
EBEL - ne 18. 10. 2015 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:2sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Linz

Orli v dramatickém utkání porazili Linz a i nadále jsou v čele tabulky

Skóre utkání otevřeli hosté zásluhou Hofera. Znojemští dokázali gólem Šedivého vyrovnat a ve třetí třetině se dokonce díky brance Ondřeje Fialy dostali do vedení. Ovšem čtyři minuty před koncem Černá křídla poslala duel do prodloužení a následných samostatných nájezdů, ve kterých byli úspěšnější domácí Orli, jimž vystřelil vítězství Colton Yellow Horn.

První třetina přinesla spíše opatrný hokej. Oba celky se snažily hrát zodpovědně zezadu, kombinace v útočném pásmu brzdily občasné nepřesnosti. Navíc přesilovkám na obou stranách scházela nebezpečnost. Nejnebezpečnější akce úvodní části tak obstarala Kozekova dorážka zblízka a Bartošův průnik v samotném závěru, který zblokoval brankář Ouzas.

Impuls k vyššímu tempu a emocím dala až 28. minuta, v níž hosté otevřeli skóre zásluhou přesilovkové trefy Fabia Hofera. Znojmo zvýšilo aktivitu, vynutilo si tlak a o čtyři minuty později slavilo vyrovnání rovněž v početní výhodě, poté co se v prostoru před brankovištěm nejrychleji zorientoval Ondrej Šedivý a mezi betony z otočky skóroval. Zápas nabral tempo i fyzické střety a brankáři na obou stranách měli hodně práce.

Hned v úvodu druhé třetiny dorazil Ondřej Fiala do sítě Bořutovu střelu a Orli vedli. Utkání postupně gradovalo, přibývaly střety, vyloučení i milimetrové situace. Znojemští hráči i fanoušci nejprve měli ruce nad hlavou po nahození od modré čáry, ale rozhodčí rozpažil, o chvíli později zazdil tutovku Yellow Horn. A tak přišel po Bačově vyloučení trest z hole Dana DaSilvy, který využil šťastného odrazu kotouče k vyrovnání.

Martin Bača putoval na trestnou lavici ještě jednou, 55 vteřin před koncem třetí třetiny, Orli ale těžkou situaci zvládli a v čele se skvěle chytajícím Patrikem Nechvátalem dotáhli utkání do prodloužení. V něm šance střídala šanci, úžasné tempo na obou stranách ještě podpořil snížený počet hráčů na ledě. Ke druhému bodu měli v situaci tři na tři blizoučko oba celky, ale Ouzas i Nechvátal se překonávali. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, v nichž se dvakrát prosadil Colton Yellow Horn a vystřelil Znojmu v dramatickém duelu vítězství.


Autor: Jakub Prchal

VIDEO: Prodloužení tři na tři? Diváci z toho musí být nervózní, tuší Ondřej Fiala

Orli si v neděli podruhé vyzkoušeli prodloužení tři na tři. A byly to opravdu nervy. "Jeden zaváhá a soupeř se okamžitě dostane do přečíslení," postřehl útočník Ondřej Fiala.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bača 0 0 0 1 8
David Bartoš 0 0 0 0 0
Marek Biro 0 0 0 0 2
Antonín Bořuta 0 1 1 1 4
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Ondřej Fiala 1 0 1 1 2
Jan Lattner 0 0 0 0 0
Martin Nemčík 0 0 0 0 0
Martin Podešva 0 0 0 0 0
Peter Pucher 0 1 1 1 0
Branislav Rehuš 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 0
Jan Šeda 0 0 0 0 0
Ondrej Šedivý 1 0 1 0 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 0 0
Libor Šulák 0 1 1 0 0
Roman Tomas 0 0 0 1 0
Colton Yellow Horn 1 1 2 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Nechvátal 67 49 2 47 95,92 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Jsme rádi za ty body, které jsme získali, ale naše hra na začátku byla opět taková kostrbatá. Přišli jsme o bod, ale mohli jsme kvůli tomu faulu na konci přijít o všechny. Pokud hrajeme pět na pět, tak ta hra má řád, ale když přijdou přesilovky a oslabení, je to rozhozené. Adrenalin tam dnes byl, ale to k tomu patří. Pokud rozhodčí pískne, už své rozhodnutí zpět nevezme, takže je zbytečné se rozčilovat.

Rob Daum (Linz): Vytvořili jsme si dnes hodně šancí, řekl bych i více než soupeř, ale nedokázali jsme je proměnit. Někdy se to tak stane, možná nám chybělo trochu štěstí, možná více přesnosti. Ale chceme si z dnešního zápasu vzít to pozitivní do dalších bojů a jsme rádi za bod, který vezeme domů.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
so 17. 10. 2015

Boj o špici! Znojmo háji proti Linzi trůn