Orli Znojmo Orli Znojmo
18. kolo
EBEL - so 31. 10. 2015 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
3:4
1:1, 0:2, 2:1
Bolzano

Znojmo poslední zápas před reprezentační pauzou prohrálo

O vítězství Bolzana v sobotním zápase rozhodla druhá třetina, kdy se hosté dostali do dvoubrankového vedení. Orli sice manko dvakrát snížili, přesto tentokrát odešli z ledu bez bodu.

Utkání se pro domácí už od začátku nevyvíjelo dobře. Hned v první minutě se prosadil po individuální akci Stephen Saviano. Ten obkroužil znojemskou svatyni a bekhendem zasunul puk pod bezmocného Nechvátala. Orli hýřili aktivitou a tlačili se za vyrovnáním. První velká šance přišla v polovině první části. Po skvělé přihrávce Puchera napříč útočným pásmem rozezvonil Yellow Horn tyč. Na konci třetiny se ale dočkali. Rehuš skvěle našel před brankou Martina Podešvu, který rychlou a prudkou střelou rozvlnil hostující síť.

Druhá třetina odstartovala obrovskou příležitostí Znojma. Číp tvrdě vypálil, proti ale byl Čech ve službách italského týmu Jaroslav Hübl. Ani dorážky Tomase a Puchera nepropadly za jeho záda. Lišky využívaly všechny šance, které se jim naskytly. Poté, co se poprvé dostaly do útočného pásma, propasíroval kotouč za Nechvátala podruhé v utkání Stephen Saviano. Stejný hráč mohl později zkompletovat hattrick, jenomže minul.

To ovšem hosty nemuselo mrzet. Na tři jedna navyšoval v polovině zápasu Alexander Foster, od něhož se puk šťastně odrazil za strážce znojemské klece. Jihomoravané byli vývojem duelu očividně zaskočeni a nabídli svému rivalovi další tutovku. Nikdo z hráčů Bolzana však nestihl včas zareagovat a puk odražený od mantinelu doklepnout na místo určení.

Na Orlech byla vidět snaha o zvrácení stavu utkání, a tak vrhli všechny síly do útoku. Soupeř hrozil zejména z protiútoků. Slibnou akcí se prezentoval Palmieri, jehož samostatný únik zlikvidoval Patrik Nechvátal. Když už se zdálo, že se zápas jen dohrává, zaúřadoval Martin Bača, který dělovkou od modré snížil na 2:3. Z následující akce utnul Znojmu naději hráč celku z Jižního Tyrolska Marco Insam. O necelou minutu později bylo znovu sníženo na rozdíl jedné branky zásluhou Branislava Rehuše, jenž vystřelil z mezikruží a jeho dělovka zapadla přesně do horního růžku - 3:4. Minutu před koncem zápasu pak mohlo být vyrovnáno! Roman Tomas v přečíslení dva na jednoho netrefil prázdnou branku, stejný hráč pak minul i o několik sekund později. Ani při hře bez brankáře se Znojmu nepovedlo srovnat stav utkání, a tak si Bolzano odvezlo tři body.


Autor: Lukáš Caha, Jakub Prchal

VIDEO: Hráči toho mají plné zuby, je třeba dobít baterky, přiznává trenér Režnar

Znojmo v posledním utkání před reprezentační pauzou padlo. Nyní mají hráči čtrnáct dní na to, aby doléčili zranění a vrátili se ke hře, kterou praktikovali ze začátku soutěže. V rozhovoru hovoří kouč Jiří Režnar.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bača 1 0 1 -1 0
David Bartoš 0 0 0 -1 0
Antonín Bořuta 0 1 1 -1 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 -1 0
Radek Číp 0 0 0 -1 2
Petr Kousalík 0 0 0 -1 0
Jan Lattner 0 0 0 -1 0
Martin Podešva 1 0 1 -1 2
Peter Pucher 0 0 0 -1 0
Branislav Rehuš 1 1 2 0 0
Jakub Stehlík 0 1 1 0 0
Ondrej Šedivý 0 0 0 -1 0
Petr Šenkeřík 0 0 0 -1 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 -1 0
Libor Šulák 0 0 0 -1 0
Roman Tomas 0 1 1 -1 0
Colton Yellow Horn 0 2 2 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Nechvátal 60 31 4 27 87,10 0 0

Fotogalerie

Související články