Efektivní Klagenfurt si ze Znojma odváží tři body

This text will be replaced
04.12.2015 | Jakub Prchal

Orli byli již od začátku aktivnějším týmem, ale hosté stříleli góly. Postupně se propracovali do tříbrankového náskoku. Domácí sice ještě zásluhou Bořuty snížili, další branku se jim však nepodařilo vsítit. Naopak Klagenfurt ještě navýšil skóre trefou do prázdné klece.

27.kolo, pátek 4. 12. 2015, 18:30, Zimní stadion Znojmo
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 42. Bořuta (Pucher, Tomas) – 3. Setzinger (Popovic, S. Geier), 29. Jacques (M. Geier), 39. Strong, 58. Jacques (Lundmark). Rozhodčí: Gamper, Siegel – Pardatscher, Soos. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 2639. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Štach, Bořuta, Bača – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Podešva, Číp – Csamango.
EC-KAC: Brückler – Desantis, Kapstad, Popovic, Vallant, Strong, Schumnig – Geier M., Harand, Ganahl – Lundmark, Nordqvist, Jacques – Ban, Pöck, Walker.

Hosté s novým trenérem vstoupili do utkání nejlepším možným způsobem. Hned první Rehušovo vyloučení využil ve třetí minutě Oliver Setzinger, jenž z levého kruhu našel mezírku v Nechvátalově postoji. Znojmo reagovalo zvýšenou aktivitou, vytvořilo si tlak a šance. Ty největší v sedmé minutě v přesilové hře, kdy obrovský tlak před Brücklerovou bránou nedokázal ani jeden z dorážejících útočníků využít.

Další možnosti měli Rehuš, Číp i další znojemští hráči, Brückler v bráně byl ovšem bezchybný. Podobný scénář pokračoval i po přestávce, odkrytou klec netrefil smolař Lattner, a nevyužité šance vzápětí mohly domácí mrzet ještě víc. Další přesilovku totiž dorážkou z blízkosti využil Jean-Francois Jacques a zvýšil na 2:0. Záhy mohl Manuel Geier přidat třetí gól, Nechvátal však jeho trestné střílení zneškodnil. Ještě před koncem třetiny však tříbrankový náskok hosté přeci jen získali. Tří protihráčů se nezalekl Steven Strong, prokličkoval do zakončení a trefil se přesně pod břevno.

Naději na zvrat vykřesal brzy ve třetí třetině Antonín Bořuta, jenž od modré čáry nekompromisně propálil brankáře od modré čáry, jenže Klagenfurt si situaci pohlídal. Dobrým pohybem a aktivním napadáním nepouštěl domácí do tlaku a všechny střely mířící mezi tři tyče pochytal pohotový Brückler. Možnost na zdramatizování měl Lattner, jenže ani skvělý Pucherův pas mu ke skórování nepomohl. Hra bez brankáře v samotném závěru pak přinesla definitivní rozuzlení, prázdnou branku Orlů trefil ze středního pásma Jean-Francois Jacques a potvrdil vítězství svého celku.