Orli Znojmo Orli Znojmo
28. kolo
EBEL - ne 6. 12. 2015 - Eisarena Salzburg
Salzburg
5:3
1:0, 3:3, 1:0
Znojmo

Dvougólový náskok na body nestačil, Orli v Salzburgu prohráli

Po první třetině, kdy jediný gól vstřelili domácí, se na ledě strhla přestřelka. Nejdříve vsítili postupně tři góly Orli, domácí ale odpověděli ještě ve druhé třetině, utkání otočili a při hře Znojma bez brankáře zpečetili výsledek brankou do prázdné klece.

Již od prvních vteřin bylo v Salzburgu živo. Takřka ihned po úvodním vhazování se do šance probojoval Hughes, ale Nechvátal si počkal na jeho střelu a vyzrál na něj. Kontrovat se snažil v šesté minutě Šedivý, ale ze samostatného úniku trefil pouze Gračnarovu náruč. I nadále se oba celky přetlačovaly, předváděly pohledný útočný hokej, síly na ledě byly vyrovnané. Orlům se dokonce podařilo přežít více jak půl minuty trvající oslabení pěti na tři, přesto odcházeli do šaten nespokojeni. K puku se dostal po přihrávce Aquina Konstantin Komarek, jenž nedal tvrdou ranou znojemskému brankáři šanci.

Druhé dějství nabídlo téměř identický rychlý hokej, tentokrát se však dařilo korunovat jej i góly. Nejdříve Orli vyrovnali, Jan Lattner dostal skvělou přihrávku ze středního pásma, rozjel se směrem k bráně a přes obránce se mu podařilo skórovat. O pár minut později se radovali hosté i podruhé, když se nahozený touš snažil zkrotit Gračnar. V tom mu zabránil Patrik Novák, jenž svým důrazem ve vlastním oslabení dokázal protlačit kotouč za brankovou čáru, přičemž vstřelil svou první branku v letošní sezoně. A aby toho Býci neměli dost, přidal Antonín Bořuta třetí zářez, když naskočil po vyloučení na led. Šedivý mu poslal perfektní přihrávku, znojemský obránce předvedl skvělou střelu mezi betony, a zvýšil tak náskok Znojma.

Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. V nabídnuté přesilovce se k puku v mezikruží dostal John Hughes, který na nic nečekal a snížil skóre. O pouhých dvacet čtyři vteřin později již bylo srovnáno, Luciano Aquino ukázal svou bojovnost a při přetlačení obránce Znojma se mu ještě podařilo skórovat. Následně se Red Bull dostal i do vedení. Peter Hochkofler obdržel učebnicovou přihrávku před bránu a jeho práce byla pouze zasunout kotouč do brány přesouvajícího se Nechvátala.

Závěrečné dějství bylo v každé polovině jiné. Prvních deset minut převažovala snaha domácích hráčů pojistit výsledek stůj co stůj, ať už to však byl Fahey od modré nebo Duncan před odkrytou bránou, nikdo si na Nechvátala nepřišel. Druhá polovina byla jasně v režii hostujícího celku, který se hnal za vyrovnáním. Přes několik závarů u Gračnara, Lattnerovu střelu zblízka nebo Šedivého pokus před odkrytou klecí se však nikomu ze znojemských hráčů nepodařilo skórovat. Ani při hře bez brankáře nebyli Orli úspěšní, naopak přes celé hřiště se trefil Brian Fahey, který dokonal obrat Salzburgu.


Autor: Vojta Pojer

TOP 6? Uděláme pro to maximum, burcuje gólman Patrik Nechvátal

Strážce znojemské klece hodnotí v rozhovoru nejen zápas v Salzburgu, ale také současnou formu Orlů, kteří třikrát po sobě nedokázali bodovat.

Orli v Salzburgu předvedli bojovný výkon až do samého závěru utkání. Navzdory tomu, že vedli o dvě branky, z ledu nakonec odjížděli šťastnější domácí hokejisté. „Utekly nám tři body. Myslím si, že jsme na ně jednoznačně měli. Bohužel jsem momentálně v situaci, kdy nedokážu tým v rozhodující chvíli podržet,“ vzal vinu na sebe znojemský brankář Patrik Nechvátal.

Patriku Nechvátalovi patří 6. místo v tabulce úspěšnosti brankářů EBEL

Ačkoli Znojmo prohrávalo 0:1, dokázalo ve druhé třetině nasázet svému soupeři tři rychlé branky a dostat se do vedení. Red Bull to však na kolena nepoložilo, naopak se začal znovu pouštět do útočení, z čehož pramenily po využité početní výhodě v krátkém časovém sledu další dva góly a stav utkání byl rázem opět příznivější pro domácí fanoušky. „Většina těch gólů byli takoví „pašeráci“ pod rukou, považuji to za laciné branky. To, že se to takhle rychle nabalí na sebe, se může stát každému týmu. Jakmile padnou dvě rychlé branky, tak se tým většinou zvedne a ten druhý se položí,“ pokračuje Patrik Nechvátal.

Jediný český účastník EBEL vstoupil do sezóny parádně. Patnáct kol vládl tabulce, potom ale přišel propad na současné páté místo. „Sezóna je dlouhá, může se stát ještě cokoliv. Salzburgu se stalo to stejné, akorát naopak. Začátek měl katastrofální, potom se zvedl. Reprezentační přestávka nám trochu pomohla, ale teď to zase není ono. Nebudu svalovat vinu na ostatní, ve chvílích, kdy to mužstvo potřebuje, tak to nepodržím. Naším cílem každopádně je dostat se do TOP 6 a uděláme pro to maximum. Ode mě až po kustody do toho půjdeme všichni naplno. Musíme sami vědět, že jsme pro to udělali maximum,“ dodává na závěr znojemská jednička.


Autor: Tomáš Teplý

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bača 0 1 1 0 6
David Bartoš 0 1 1 1 0
Jiří Beroun 0 1 1 0 14
Marek Biro 0 0 0 -1 2
Antonín Bořuta 1 1 2 0 2
Štěpán Csamangó 0 0 0 -1 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Jan Lattner 1 0 1 0 0
Patrik Novák 1 0 1 0 0
Martin Podešva 0 0 0 -1 0
Peter Pucher 0 0 0 -2 0
Branislav Rehuš 0 0 0 0 0
David Roupec 0 0 0 0 0
Jakub Stehlík 0 0 0 0 2
Ondrej Šedivý 0 1 1 -1 0
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 0 0 0 0
Libor Šulák 0 0 0 0 0
Roman Tomas 0 0 0 -1 0
Colton Yellow Horn 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Nechvátal 59 29 4 25 86,21 0 0

Související články