Orli Znojmo Orli Znojmo
33. kolo
EBEL - ne 20. 12. 2015
Lublaň
3:4
0:3, 2:0, 1:1
Znojmo

Orli se nadřeli, ale tři body v Lublani ubojovali

Zprvu jasná záležitost se v Lublani změnila v obrovské drama. Tříbrankové vedení Orlů po první třetině se ukázalo jako nedostačující a díky zlepšené hře se Slovinci dostali na dostřel. Až 55. minuta a přesilovková trefa Petra Puchera stvrdily důležité vítězství.

Zápas beznadějně posledního týmu ligy se čtvrtým se v úvodní třetině nesl v jasně daných mantinelech. Orli si již v první minutě zahráli početní výhodu a ve třetí otevřeli skóre. Blesková kombinace zakončena Janem Lattnerem z ostrého úhlu rovnou pod břevno umazala nulu na straně Znojma. Hosté si i nadále počínali suverénně a dávali najevo, kdo je pánem ledu. Roy v bráně Lublaně měl nesrovnatelně více práce než Fučík na druhé straně.

Ani kanadský gólman v kleci Slovinců však nedokázal zabránit další pohromě. Jeho krajan Corey Trivino se dokonale prosmýkl domácí obranou a zlehka nasměroval kotouč pod lapačkou do sítě. Necelou minutu před sirénou přišel ještě třetí znojemský zásah, o který se postaral tvrdou ránou z vrcholu kruhu Marek Biro.

I prostřední dějství Orli odstartovali náporem, ale ten byl brzy otupen. Lublaň se postupně zvedala a i díky znojemskému trestu se začala nadechovat. Krátce po polovině utkání tak přišlo snížení. Z méně nápadné akce a nahození, které bylo zřejmě ještě tečováno jedním z jihomoravských hráčů, se poprvé měnil stav i na straně Olimpije. Za autora gólu byl označen Nik Pem.

Lublaň po trochu šťastné brance ožila a stala se Znojemským rovnocenným soupeřem. Do zápasu se pak plně dostala po zásahu Gregora Koblara, který ihned po buly napálil z mezikruží kotouč za Fučíkova záda. A zápletka byla na světě.

Ve třetí třetině jsme si na nedostatek dramatických situací nemohli stěžovat. Ty se střídaly na obou stranách a Roy i Fučík museli být neustále v permanenci. Týmy hrály velmi disciplinovaně a rozhodovaly tak pouze individuální chyby. Velmi horko bylo Orlům při nařízeném trestném střílení, při kterém se na chvíli postavil do brány Nechvátal, a ten také udržel tváří v tvář Logarovi znojemské vedení.

Následně se ozvalo několik obrovských šancí hostů. Roy ale uspěl v souboji s Trivinem, stejně jistě si počínal i proti Pucherově střele. Orli si mohli zhluboka oddechnout až v 55. minutě, kdy došlo k vyloučení na straně Lublaně a nejzkušenější hráč Jihomoravanů Peter Pucher stál na svém místě při dorážce do odkryté brány soupeře. Lublaň ale nesložila všechny své zbraně a ještě dokázala snížit. Puk tečovaný Rolandem Kaspitzem ze vzduchu doplachtil za Fučíkova záda. Na vyrovnání už ale domácím čas nezbyl.


Autor: Petra Matůšová

VIDEO: Bojovali celý zápas, ale přistoupili jsme k tomu zodpovědně, chválí Branislav Rehuš

Ač to nebylo jednoduché, Znojmo vybojovalo na domácím ledě posledního týmu EBEL důležité tři body. Díky tomu navýšilo náskok na páté Bolzano na pět bodů. Útočník Branislav Rehuš mluví o výhře v rozhovoru.

Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Martin Bača 0 0 0 -1 2
David Bartoš 0 0 0 0 2
Jiří Beroun 0 0 0 0 0
Marek Biro 1 0 1 0 0
Antonín Bořuta 0 0 0 1 0
Radek Číp 0 0 0 0 0
Jan Lattner 1 1 2 -1 0
Patrik Novák 0 0 0 0 0
Martin Podešva 0 0 0 -2 0
Peter Pucher 1 1 2 -1 0
Branislav Rehuš 0 0 0 0 0
David Roupec 0 0 0 0 2
Jakub Stehlík 0 0 0 -1 0
Ondrej Šedivý 0 1 1 0 2
Petr Šenkeřík 0 0 0 0 0
Lubomír Štach 0 3 3 0 0
Libor Šulák 0 0 0 -1 0
Roman Tomas 0 1 1 2 0
Corey Trivino 1 0 1 0 0
Colton Yellow Horn 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Fučík 60 26 3 23 88,46 0 0
Patrik Nechvátal 0 0 0 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Do poloviny zápasu jsme hráli velmi dobře a kompaktně. Lublaň zkoušela nahazovat kotouče do třetiny a přihrávat zpět na modrou, ale my jsme na to byli připraveni. Pak jsme bohužel inkasovali dvakrát po hrubých individuálních chybách a přestali hrát to, co nás zdobilo na začátku. Cílem ve třetí třetině bylo hlídat výsledek a čekat na šanci, ta v přesilovce přišla a my ji proměnili. Střídání gólmanů na trestné střílení byl impuls, podívali jsme se na sebe s Petrem Hrachovinou a věděli, že tam půjde Patrik.

Související články