Orli Znojmo Orli Znojmo
39. kolo
EBEL - so 2. 1. 2016
Znojmo
4:1
2:0, 1:0, 1:1
Dornbirn

Domácí premiéra v novém roce vyšla na jedničku. I počtvrté Dornbirn smekl

První domácí zápas v roce 2016 odstartoval dvěma rychlými góly Yellow Horn, na kterého navázal v polovině zápasu Číp. Soupeř sice snížil, ale tři body pečetil trefou mezi prázdné tyče Bořuta. Orli tak i počtvrté v sezóně porazili soupeře z Dornbirnu.

Před téměř třítisícovou návštěvou nezačalo utkání o třetí příčku mezi Dornbirnem a Znojmem ve vysokém tempu. Naopak, první vteřiny nasvědčovaly spíše vlažnějšímu startu, pak se ale jako blesk z čistého nebe objevil Colton Yellow Horn, který ve středním pásmu zachytil přihrávku obránců soupeře a v samostatném úniku se nemýlil.

I v následující pasáži úvodní dvacetiminutovky byl domácí celek aktivnější, svou aktivitu navíc zpečetil druhým gólem Colton Yellow Horn, jemuž přímo na holi přistála špatná rozehrávka Dornbirnu a kanadský útočník se osamocen před gólmanem nemýlil. Ještě jednou hrozili Orli před gólmanem buldoků, v osmnácté minutě ale vyšel ze situace Madlener jako vítěz.

Také v prostředním dějství měli znojemští hokejisté více ze hry. Sice se v jeho čtvrtině museli čtyři minuty bránit po dvojitém vyloučení Fialy, ale prakticky hned po naskočení navrátilce do orlí sestavy se mohli svěřenci trenéra Režnara radovat potřetí. Radek Číp našel před bránou odražený kotouč a zasunul puk do odkryté klece Dornbirnu. Orli si ve druhé třetině vytvořili místy drtivý tlak, ale čtvrtý gól nepřidali, v samém závěru se dokonce museli bránit trestnému střílení, ale Grabher Meier na Nechvátala nevyzrál.

Závěrečná část hry nabídla velmi pohledný hokej, při kterém však stále byl domácí tým lepší a svého soupeře přehrával. Vyloženou šanci si přesto připsal až Pucherův útok, během jehož ofenzívy v padesáté třetí minutě zazvonila tyč za Madlenerem. Hned na to ale zažehli Rakušané jiskřičku naděje, když tlaku Sylvestera využil Kyle Greentree, jehož ránu zblízka Nechvátal nedokázal zlikvidovat.

V závěru zápasu zkoušel Dornbirn hru bez brankáře, v níž sice měl nebezpečné šance, ale skórovali domácí. Antonín Bořuta vystřelil téměř přes celé hřiště a bránu neminul. Deset vteřin před koncem se ještě na ledě strhla bitka vyprovokovaná hostujícím Greentreem, po rozdání trestů se ale utkání již jen dohrálo.


Autor: Lukáš Caha

Rychlé góly nám pomohly, ví Jan Lattner

Znojmu z důvodu zranění schází hned tři obránci, a tak se Jan Lattner musel posunout do obranných řad. "Vyhovuje mi to, mám více prostoru," přiznává po vítězném utkání proti Dornbirnu.

Do vedení jste se dostali hned na začátku zápasu. Pomůže to psychicky?
To je strašně důležité, když dáme v prvním nebo druhém střídání branku. To soupeře dostane do kolen, naopak nás to povzbudí. Je super, že Colton dal dnes ty dva góly hned na začátku, to nám hodně pomohlo v dalším průběhu.

V posledních dvou zápasech hrajete místo zraněných spoluhráčů v obranné řadě. Jak se vám hraje v defenzívě?
Je to něco jiného, než hrát v útoku. Musím přiznat, že se mi v obraně hraje teď lépe, protože dostávám ještě více prostoru. Ale koncem zápasu už jsem cítil, že jsem unavený. Hrát dva zápasy ve dvou dnech je už unavující.

Deset sekund před koncem se napětí stupňovalo a i vy jste dostal trest do konce utkání. Kvůli čemu?
Ve chvíli toho incidentu jsem stál na střídačce, ale když jsem viděl, že na naše tři kluky tam bylo pět hráčů soupeře, tak jsem to už nevydržel a musel na led. Snažil jsem se do té bitky nezapojit, protože už jsem jeden trest do konce utkání měl a nemohl bych další zápas hrát.

V úterý vás čeká Vídeň. S čím vyrukujete na soupeře?
Musíme se na Vídeň připravit, hrát náš hokej. Je to zápas o šest bodů, o přímý postup do play-off. Navíc hrajeme doma. Musíme získat nějaké ty body, aby se situace v tabulce uklidnila.

Jak snášíte to vysoké tempo EBEL během vánočních svátku? Hrajete prakticky obden...
Je to náročné. Důležitá je regenerace. Musíme se dobře navečeřet, jít brzo spát (úsměv) a připravit se na další zápas.


Autor: Jakub Prchal

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Bartoš 0 0 0 2 0
Jiří Beroun 0 0 0 -1 2
Marek Biro 0 1 1 2 25
Antonín Bořuta 1 0 1 0 0
Štěpán Csamangó 0 0 0 0 25
Radek Číp 1 0 1 1 0
Ondřej Fiala 0 0 0 -1 4
Jan Lattner 0 0 0 -1 24
Patrik Novák 0 0 0 0 2
Martin Podešva 0 1 1 1 0
Peter Pucher 0 0 0 0 2
Branislav Rehuš 0 0 0 0 0
David Roupec 0 0 0 1 0
Jakub Stehlík 0 1 1 2 2
Ondrej Šedivý 0 0 0 3 2
Marek Špaček 0 0 0 0 0
Libor Šulák 0 0 0 2 0
Roman Tomas 0 0 0 0 0
Corey Trivino 0 0 0 1 2
Colton Yellow Horn 2 0 2 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Patrik Nechvátal 60 34 1 33 97,06 1 0

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Diváci tady ženou tým dopředu a v posledních zápasech jsme dostali hodně gólů, proto jsme nabádali hráče, abychom dnes hráli více z obrany. Při naší ofenzivní hře vždy nějaký gól dáme. Jsme spokojeni s dvěma posledními zápasy. Do konce základní části nás čekají již jen těžcí soupeři a musíme se na ně připravit.

Vypadá to, že Honza Lattner dohraje sezónu jako obránce a Lubomír Štach by měl naskočit do utkání s Vídní. Martinu Bačovi pravděpodobně skončila sezóna, protože si v Linzi zlomil ruku. U Petra Šenkeříka to je na delší dobu. Honza Šeda naskočí snad brzy.

Dave MacQueen (Dornbirn): Soupeř hrál s elánem, kterému jsme se dnes nemohli rovnat. Utkání jsme si prohráli sami, měli jsme na to soupeře porazit, ale v důležitých momentech jsme propadli.

Fotogalerie

Související články