Fehérvár
1/3
2/3

Znojmo si pohrálo s čerty, nadělilo jim šest branek

Po první bezbrankové třetině se oba týmy v té druhé pořádně rozstřílely. Fehérvár dokázal dvakrát stáhnout jednogólové manko, avšak na další branky již nedosáhl. Orli se postupně dopracovali k jednoznačné výhře 6:2.

Utkání ve Znojmě odstartovalo ve velmi přátelském duchu za vzájemného provolávání obou fanouškovských táborů. Domácí si pak brzy vytvořili první velkou šanci duelu, v níž si Podešva nabruslil z rohu kluziště až před Heténiyho, avšak ležícího gólmana se překonat nepodařilo. Přesilová hra Orlů už tolik vzruchu nepřinesla, naopak šanci si vytvořil fehérvárský Sarauer, a hra i nadále plynula v poklidnějším tempu.

I když si pár šancí dokázaly vytvořit oba týmy, stále chybělo to nejdůležitější – góly. A skóre se neměnilo ani po teči Benka před Nechvátalem, ani na druhé straně po střele Nováka z první. Pět minut před odchodem do šaten ještě dokázal znojemské obraně uprchnout Kóger, avšak se Šulákem těsně za zády zakončoval jen mimo tři tyče. Ani další jihomoravská přesilovka nenabídla změnu, po úvodní třetině tak nadále panoval bezbrankový stav.

Čekání na gól pokračovalo i v prostředním dějství. I nadále se hrálo ve skvělé atmosféře, kterou ještě více rozpumpovávaly některé příležitosti či malé pošťuchování Csamanga a Manaviana. Dlouho očekávaný úder tak přišel až ve 29. minutě, kdy Colton Yellow Horn stál ve správný čas na správném místě a pohotovou dorážkou od levé tyče dopravil kotouč za záda maďarského brankáře.

Poměrně záhy ale bylo vyrovnáno. Sérii dvou vyloučení na straně Znojma potrestal Kevin Wehrs a tvrdou ránou od kruhu nedal Nechvátalovi šanci. Protržení střelecké smůly týmy dokonale nabudilo a hra dostala pořádný náboj. A přicházely další góly. Výbornou práci své formace v útočném pásmu vyšperkoval Corey Trivino a sám před Hetényim nezaváhal. Vzápětí opět srovnal z nenápadné akce výtečně zakončené přesnou střelou Bence Szirányi. Aby to nebylo vše, po úniku po křídle se nádherně natlačil před bránu Patrik Novák a zamířil ke vzdálenější tyči.

Fantastický vstup do třetí třetiny zaznamenala domácí střídačka. Již v čase 40:42 si Štěpán Csamango nadvakrát vychutnal Hetényiho i svůj první ligový gól v letošním ročníku. Po klidnějším úvodu zápas gradoval a nabízel hru ve vysokém tempu. Orli byli o poznání aktivnější, ale i Fehérvár se dostával do svých šancí. Po jedné z nich si obrovský potlesk zasloužil Nechvátal, když v samostatném nájezdu vykryl bekhendovou střelu z hole Sikorcina.

Znojemští diváci se dočkali i symbolické páté trefy, kterou měl na svědomí Martin Podešva. Ten se po rychlém brejku opřel do pořádné bomby a kotouč skončil v bráně. Podešvu mohl záhy napodobit po podobné akci Číp, ale v zakončení byl faulován a trestné střílení již nevyšlo zcela dle jeho představ. To však velmi brzy napravil David Bartoš, jenž v samostatném úniku napálil kotouč pod horní tyčku. Oslavné mexické vlny na znojemském stadionu tak přivítaly další tříbodový příspěvek do domácí kasy.

Jiří Režnar (Znojmo): Ten hokej se musel fanouškům líbit. Bylo to trochu jiné, protože se hrálo bez obran. Od druhé třetiny se změnilo jen to, že tam začaly padat góly. Fehérvár pak hru trochu otevřel. Hrálo se nahoru dolů. Kdybychom bojovali ještě o nějaký bodík do první šestky, hráli bychom do obrany jinak.