Orli Znojmo Orli Znojmo
1. kolo
EBYSL - st 16. 9. 2015 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
7:2
0:0, 2:2, 5:0
Linz

Junioři vyhráli počtvrté v řadě, tentokrát smetli Linz

Znojemští junioři začali pálit ostrými až ve druhé části. Linz sice dlouho s domácími držel krok, avšak ve třetí třetině dokázali Orli pěti góly rozhodnout o vítězi.

Oba celky vstoupily do středečního utkání velmi opatrně. V první třetině byl k vidění velmi poklidný hokej, ve kterém se ani jeden z gólmanů příliš nezapotil. Orli sice trávili většinu času v útočném pásmu, žádnou nebezpečnou střelu na hostujícího gólmana ale nevyslali. Mírné vzrušení přišlo až v druhé části první třetiny, kdy si domácí zahráli přesilovou hru pět na tři. Kruckovyč se Salátem od modré neustále prověřovali Simairovu pozornost, kotouč ale ani jednou nenašel cestu za brankovou čáru. Po prvních dvaceti minutách hry tedy zůstal stav nerozhodný 0:0.

Prostřední dějství přineslo úplně jinou podívanou. Soupeři přidali na aktivitě, což se projevilo také na skóre utkání. Jako první se prosadili Orli, když zaúřadovaly posily z dorosteneckého hokeje, bratři Bulínovi. Patrik Bulín přihrál z pravé části kluziště svému bratrovi Janu Bulínovi, který pohotově zakončoval do téměř odkryté brány. Domácí vedení ještě navýšili, když Michal Kruckovy s pomocí Jana Bulína poslal kotouč do brány podobným způsobem.

Orlí radost z dobře odvedené třetiny ale nevydržela příliš dlouho. Tři minuty před koncem snížil Mate Gaspar, který trefil Paclovu masku, od níž se kotouč odrazil přímo do sítě a o dvě minuty později hosté zaúřadovali znovu. Martin Sagi dobře nastavil čepel své hokejky před domácí bránou a srovnal stav zápasu.

Třetí třetina patřila už jen domácím. Ve čtyřicáté sedmé minutě zaúřadoval Bronislav Fruhwirt, který šikovnou tečí propálil hostujícího brankáře a navrátil tak svému týmu vedení. Simair si ani minutu neodpočinul a znovu lovil kotouč ze své sítě, když Jan Bulín po krásném průniku zakončoval kličkou kolem pravého betonu hostujícího brankáře - 4:2. Znojemský brankostroj se nezastavil a Ondřej Šťáva poslal přesnou střelou z vrcholu kruhu do brány další puk. Sedm minut před koncem Simair opět selhal, když si nedokázal poradit s tečí Bronislava Fruhwirta. Poslední ostrá střela přišla necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou od Matěje Porzera, který vymetl pravý horní roh Simairovy brány dal výsledku konečnou podobu - 7:2.


Autor: Jakub Prchal, Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Patrik Bulín 0 3 3 5 2
Jan Bulín 3 1 4 5 0
Bronislav Fruhwirt 2 0 2 1 0
Tomáš Hačecký 0 0 0 0 0
Filip Jeřábek 0 0 0 1 0
Michal Kruckovyč 0 4 4 5 0
Jiří Lander 0 0 0 1 0
Michal Mandát 0 0 0 0 0
Michal Musil 0 0 0 1 0
Radek Niederhafner 0 1 1 5 0
Matěj Porzer 1 1 2 3 0
Peter Pucher 0 0 0 -1 2
Daniel Salát 0 0 0 0 0
Jiří Svatuška 0 0 0 0 2
Ondřej Šťáva 1 1 2 4 0
Jan Toman 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jindřich Pacl 60 18 2 16 88,89 0 0