Orli Znojmo Orli Znojmo
3. kolo
EBYSL - ne 6. 9. 2015 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
14:2
3:1, 6:0, 5:1
VASAS Budapešť

Osm bodů Abdula pomohlo juniorům k jasnému vítězství

Čtyři góly a čtyři asistence útočníka A-týmu Jindřicha Abdula pomohlo juniorům k jednoznačnému vítězství 14:2 nad VASAS Budapešť. Maďaři drželi krok jen v první třetině, poté už ale odpadli a Znojmo proměnilo zápas v exhibici.

Už od úvodu utkání bylo vidět, že Orli budou aktivnějším celkem. Jako první otevřel skóre po pěti minutách Jindřich Abdul, který poslal puk do brány pod lapačkou hostujícího brankáře. Netrvalo dlouho a hosté stačili vyrovnat, když Daniel Szlama přehodil kotouč přes ležícího Pacla. Domácím se ale nerozhodný stav nelíbil a Bronislav Fruhwirt znovu strhl vedení na stranu svého týmu. Tím však první dvacetiminutovka neskončila, Tomáš Hačecký ještě stačil bekhendovou kličkou zasunout puk za Perczelova záda a zvýšit vedení Orlů.

Prostřední dějství zahájil Michal Mandát, když se mu po obkroužení brány podařilo protlačit puk až za brankovou čáru. Neuběhly ani dvě minuty a po střele Jindřicha Abdula Perczel znovu lovil kotouč ze své brány. Znojmo udeřilo rovněž v oslabení a Jindřich Abdul zkompletoval hat-trick střelou mezi gólmanovy betony. Znojemští junioři si i nadále vytvářeli velký tlak, kterému v 30. minutě hosté znovu podlehli. Abdul nabil na levý kruh Tomáši Hačeckému, který propálil přesouvajícího se brankáře a poslal své barvy do šestibrankového vedení. Maďarský celek měl problémy a nedařilo se mu udržet soupeře mimo své obranné pásmo. Nepozornosti v brankovišti využil Jiří Svatuška a bekhendovou střelou poslal kotouč přímo pod břevno. Ke konci třetiny se soupeřova síť rozvlnila ještě jednou, nejplatnější muž utkání Jindřich Abdul si připsal čtvrtý gól, když z mezikruží poslal za Perczelova záda devátou branku.

Třetí perioda přinesla změnu v podobě střídání brankářů na hostující straně. Hosté se s novou oporou v zádech usadili v útočném pásmu domácích a Mate Kovacs alespoň trochu snížil obrovský náskok Znojma. Radost hráčů Budapešti vydržela přesně minutu. Jiří Lander po přesné střele pod Medgyesovu ruku zaokrouhlil počet znojemských branek na dvojciferné číslo. Tím se ale znojemský brankostroj nezastavil, další kotouč našel svoji cestu do brány po střele Radka Niederhafnera.

48. minuta patřila Jiřímu Svatuškovi, který překvapil hostujícího brankáře přesnou střelou mířenou kolem lapačky. Ani ke konci utkání nenechali Orli svého soupeře odpočinout, Filip Jeřábek objevil skulinku mezi tyčkou a betonem hostujícího brankáře a vsítil třináctou branku. Poslední rána do černého ze znojemské strany přišla pět minut před zazněním závěrečné sirény, kdy Radek Niederhafner poslal puk do odkryté části maďarské svatyně. Mladí Orli tak nadělili svému protivníkovi na cesto domů hned čtrnáct gólů.


Autor: Marcela Procházková

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jindřich Abdul 4 4 8 7 0
Bronislav Fruhwirt 1 0 1 2 0
Tomáš Hačecký 2 1 3 5 0
Filip Jeřábek 1 0 1 2 0
Jan Koňařík 0 3 3 3 0
David Krejčí 0 0 0 2 0
Michal Kruckovyč 0 1 1 1 0
Jiří Lander 1 1 2 2 0
Michal Mandát 1 1 2 3 0
Karel Nahodil 0 1 1 3 0
Radek Niederhafner 2 0 2 3 0
Peter Pucher 0 0 0 3 0
Jonáš Růžička 0 0 0 0 0
Daniel Salát 0 3 3 4 2
Jiří Svatuška 2 3 5 6 0
Ondřej Šťáva 0 0 0 1 0
Jakub Švanda 0 0 0 4 4
Jan Toman 0 0 0 2 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jindřich Pacl 60 21 2 19 90,48 0 0

Fotogalerie