Lublaň
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LUB (0:4)

Oba celky vstoupily do první třetiny velmi poklidně. Od desáté minuty se ale vše změnilo. Bohužel ne příznivě pro Znojmo. Aljaz Chvatal otevřel skóre utkání, když našel skulinku mezi betony domácího brankáře. V šestnáctné minutě měl na holi vyrovnávací branku Jiří Lander, který nakonec pouze orazítkoval horní tyčku Spreitzerovy klece. I přes několik dalších nebezpečných situací, které si Orli vytvořili, byl stav po první třetině 0:1.

I přes to, že domácí vlétli do druhé dvacetiminutovky velmi aktivně, byli to právě oni, kteří inkasovali. Martin Rus šikovně tečoval Snojovu střelu, a zvýšil tak náskok slovinského týmu na 0:2. Přestože si znojemští junioři zahráli ještě tři přesilové hry, překonat pozorného hostujícího brankáře se jim nepodařilo.

Závěrečné dějství se opět lépe vyvedlo hostujícímu celku. Ve čtyřicáté druhé minutě vyrazil Kristijan Cepon do rychlého protiútoku a našel už třetí cestičku, kterou protlačil kotouč za Paclova záda. Orlům se i nadále lepila smůla na hokejky a měli problém udržet se v útočném pásmu. Padesátá osmá minuta už definitivně přiřkla vítězství hráčům z Lublaně. Nik Sitar vstřelil kotouč z těsné blízkosti do brány pod rukou domácího brankáře, a upravil tak konečné skóre utkání na 0:4.