Salzburg
1/3
2/3

Jeden gól na výhru nestačil

Na úvodní branku se čekalo hodně dlouho, až pět minut před koncem druhé části se jako první dokázali prosadit hosté ze Salzburgu. Rakouský tým poté v závěrečné třetině ještě přidal další tři přesné zásahy a definitivně tak rozhodl o osudu celého utkání. Čestný úspěch domácího celku zaznamenal až v samém závěru Jan Bulín.

Oba celky vstoupily do první části hry velmi opatrně a příliš mnoho nebezpečných šancí k vidění nebylo. K nějakému většímu vzrušení došlo až ve druhé polovině třetiny, ve které vynikla především akce dvojice útočníku Jiřího Landera a Tomáše Hačeckého. První jmenovaný se protáhl s kotoučem do útočného pásma a ve středu kruhu zvolil přihrávku svému spoluhráči. Hostující brankář se však stihl včas přesunout a s Hačeckého střelou si poradil. Přesto, že ani na druhé straně ale nebyla nouze o nebezpečné situace, stav utkání zůstal i po prvních dvaceti minutách hry nezměněn.

Další dějství začalo nebezpečnou situací před rakouskou bránou o kterou se opět postarala dvojice Lander - Hačecký. Skec střelu z blízka z hole Tomáše Hačeckého ale zlikvidoval. Od poloviny druhé třetiny už ale tempo utkání začali udávat hosté. Ve třicáté čtvrté minutě otevřel skóre utkání Fabian Nußbaumer jenž pohotovou střelou ke vzdálenější tyčce překonal hostujícího brankáře - 0:1.

Hosté ve třetí třetině přidali na agresivitě a ve čtyřicáté sedmé minutě znovu rozvlnili síť domácí klece. Druhou branku v utkání si připsal Fabian Nußbaumer, jenž našel skulinku u pravé tyčky Slezákovy brány. Netrvalo dlouho a domácí brankář znovu podlehl tlaku, který si hostující celek vytvářel. Philipp Pöschmann poslal Salzburg už do tříbrankového vedení a Orli tak měli co dohánět.

Necelých osm minut, které zbývaly do konce utkání, však představovaly příliš krátkou dobu na to, aby Orli stihli svého soupeře dotáhnout. Pro hosty to ale naopak znamenalo ještě dostatek času na to, aby si své vítězství mohli ještě pojistit. V padesáté osmé minutě David Galassti našel už čtvrtý způsob, jak překonat domácího brankáře. O chvíli později se Orlům zásluhou Jana Bulína sice podařilo snížit, více jak jedinou branku jsme ale ze strany domácího celku už neviděli.